• čtvrtek 14. ledna 2010
  • Daniel Bartonec

„Paráda,“ hodnotí středeční klání Lukáš Černý

Hokejisté opavského Slezanu nabírají v posledních týdnech formu jako hrom. Svěřenci kouče Karla Suchánka vyhráli již šestý zápas v řadě, tentokrát si na domácím ledě po velice dobrém výkonu poradili i s Novým Jičínem. „Doufám, že jsme fanoušky potěšili,“ říká na úvod Lukáš Černý.

Slezan vstoupil do utkání velice dobře a záhy se dostal do vedení zásluhou přesné trefy Lukáše Černého. Jak se nakonec ukázalo, tak to byla trefa vítězná. V závěru pak ještě pojistil výhru domácích střelou do prázdné jičínské klece Kukol. „Dneska si myslím, že jsem podali velice dobrý výkon. Vyhráli jsme 2:0. Nedostali branku, takže maximální spokojenost,“ hodnotí středeční derby opavský forvard.

Opavští se však o svůj hubený náskok strachovali až do posledních okamžiků. V závěrečných minutách měl dokonce Nový Jičín výhodu přesilovky pět na tři. Ale ani tu nevyužil a to zejména díky fantastickým zákrokům Adama Trenčana, jež opět podal vynikající výkon. „Přesně tak, závěr byl hodně těžký. Ale Adam nás znovu výtečnými zákroky podržel,“ pochvaluje svého kolegu střelec vítězné branky.

Velice zajímavý okamžik nastal v polovině druhé třetiny. Slezan totiž vstřelil zásluhou Zdeňka Pavelka regulérní branku, kterou ovšem rozhodčí nepochopitelně neuznal. Puk se sice otřel o břevno, ale poté i podle domácího kouče Suchánka přešel brankovou čáru. „Sice jsem to neviděl, ale podle toho co kluci říkali, tak to gól stoprocentně byl. Všude jinde by to uznali, jen tady ne,“ nebere si servítky hráč s číslem 25 na dresu.

Vítěznou sérii by chtěli opavští prodloužit i tuto sobotu na ledě beznadějně posledního Frýdku Místku, kde se představí od 17:00. „Určitě tam jedeme pro tři body. Máme formu, takže říkat něco jiného, je nesmysl,“ konstatuje na závěr Lukáš Černý.