• neděle 20. září 2009
  • Tomáš Kubánek

Gólman ležel, tak jsem puk zvedl pod víko, popisuje vítězný gól Polok

P r o s t ě j o v - Prostějovský tlak kulminuje, avšak vítězný gól stále ne a ne příjít. Všichni se tak připravují na blížící se prodloužení. Ne však druhý opavský útok, který zavelí na poslední zteč do nezformované domácí obrany a úspěšnou dorážkou Tomáše Poloka urve vítězství na stranu Slezanu. Do konce základní hrací doby přitom zbývá pouze dvanáct sekund!

"Dostal jsem se k dorážce. Gólman ležel, tak jsem puk zvedl pod víko," popisuje klíčový moment utkání jeho autor. Přišel zrovna v okamžiku, kdy se v kotli domácích fanoušků začaly zapalovat pyrotechnické fontánky. Ty však rázem uhasly, zato opavská radost propukla naplno. "Vůbec jsem si nevšímal, že se něco takového na tribunách dělo. Spíš jsem viděl, že po tom mém gólu začali všichni odcházet ze stadionu," dodává Polok.

Vítězný gól na 4:3 se objevil jako blesk z čistého nebe. Daleko více to vypadalo, že by ho mohli vstřelit Prostějovští, Slezan se do útoku příliš nehrnul. "Hráli jsme raději pozorně zezadu a nahazovali puky," poodhalil taktické záměry Opavských.

Zároveň však svěřenci trenéra Kincla, který mužstvo tentokrát vedl namísto tradičního kouče Karla Suchánka, přiznali, že od poloviny zápasu za domácím celkem fyzicky poněkud zaostávali. "Prostějov má bruslařský tým, hráli takhle celý zápas, udržovali tempo. Pomohli jsme jim několika zbytečnými fauly, které jsme však naštěstí ubránili. Nyní hrajeme další zápas až za týden, tak snad síly znovu nabereme."

Hanáci si dokázali v útočném pásmu vytvořit velký tlak, avšak v obraně až tak jistí nebyli, což se nakonec ukázalo jako osudové. "Bylo vidět, že mají útok lepší než obranu. Na druhou stranu jsou jejich obránci zkušení, takže to taky nebylo proti nim jednoduché."

Hrdina zápasu neopomněl vyzdvihnout vytrvalé a hlasité povzbuzování opavských fanoušků, jejichž nemalá skupina dorazila své miláčky povzbudit. "Moc děkujeme, byli výborní. Za každého fanouška jsme rádi a když navíc vyjedou ven, tak je to super," ocenil podporu fandů Slezanu Tomáš Polok.