• čtvrtek 20. dubna 2017
  • Filip Lefenda

Hokejové zlato z Francie

O velikonočních prázdninách vyrazil do Francie tým mladých hokejistů z Opavy, doplněný hráči dalších klubů Moravy a Slezska. Ve dnech 15. až 17. dubna se totiž v Lille – Wasquehal konal mezinárodní turnaj Nord Cup U11. Na akci se sešlo celkem deset týmů z Německa, Francie, Nizozemí, Ukrajiny, Švýcarska a Česka, které bojovaly o trofej Michela Breistroffa. Náš tým nepoznal hořkost porážky, bez ztráty bodu vyhrál základní skupinu a v semifinále porazil 4:0 tým z Amsterdamu. V dramatickém finálovém zápase pak porazila Opava v prodloužení švýcarský tým z Basileje 3:2 a stala se vítězem celého turnaje.

"Kluci hráli to, co jsem po nich chtěl. Odmakali každý souboj. Chovali se slušně a fair play," okomentoval úspěšnou francouzskou misi trenér Milan Kolář a pokračoval. "Finálové vítězství v prodloužení si opravdu zasloužili, byli lepší v kombinaci a nasazení. Basilej odolávala díky výbornému výkonu brankáře a tím, že se soustředila hlavně na obranu, a to v pěti lidech."

Brankáři: Vojtěch Ryšavý, Adam Martínek
Dolní řada zleva: Štěpán Straka, Robin Hrdý, David Pastrnek, Jiří Eliáš, Daniel Florýk, Viktor Wardas
Horní řada zleva: Šimon Pohludka, Matěj Kubiesa, Matěj Ryšavý, Bořek Binar, Vítězslav Glos, Szymon Wawrzyczek, Pavol Cipko, Matěj Hůlek, Matěj Vilášek, Vincent Glos
Realizační tým: trenér Milan Kolář, vedoucí týmu Radek Hůlek a Tomáš Straka