• pátek 18. srpna 2017
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Každý bojuje o místo, tvrdí Plánovský. Jistotu má jen Šafránek

Opavští hokejisté pokračují v letní přípravě. Za sebou už mají také dvě zápasové prověrky a obě úspěšné. Po výhře na ledě Valašského Meziříčí si Slezan poradil také s polským celkem Naprzód Janów. Jaké dojmy má zatím trenér Opavy Antonín Plánovský?

Opava s extraligistou z Polska sice prohrávala, ale pak čtyřmi zásahy dokázala otočit skóre. „První třetina z naší strany nebyla povedená. Nehráli jsme dobře. Postupně se to ale začalo lepšit. Prosadili jsme se i gólově,“ pochvaluje si Plánovský.

„Za stavu 4:1 by si ale takové mužstvo, když navíc hrajeme na čtyři pětky a máme dostatek sil, nemělo dovolit dostat dva hloupé góly,“ upozorňuje v souvislosti se čtvrtečním utkáním, kdy Janów v závěru snížil na 4:3.

V opavském dresu se proháněla řada nových tváří. „Dá se říct, že v tuto chvíli je celé mužstvo na bázi testu. Chceme počkat až do ukončení přípravných zápasů, a pak uděláme mužstvo,“ popisuje kouč Slezanu.

Kdo jej zatím příjemně zaujal? „Celou dobu to je Dušan Šafránek, ale už je pod smlouvou,“ směje se. „Každý ještě bojuje o místo. Máme tady pětadvacet, šestadvacet hráčů. Jsou tady kluci z Poruby, kteří zatím dokazují kvalitu. V prvním přípraváku dominovali. Nyní dali gól na 1:1. Jsou to techničtí hráči, kteří si to dávají. Takové bychom potřebovali další dvě, tři lajny,“ usmívá se Plánovský.

Jaký je nejbližší program opavských hokejistů? „Tento týden v srpnu trénujeme stále ještě v neděli. Tréninky máme v pět večer, takže každý se na led těší. Před sebou máme ještě tři zápasy – dvakrát hrajeme s Kopřivnicí a jednou s Valmezem,“ uzavírá zkušený borec.