• úterý 15. prosince 2009
  • Filip Lefenda

Kdo si po delší době připíše body? Opava nebo Uničov?

Celek HC Uničov bude dalším soupeřem opavských hokejistů v druholigové soutěži. Opavě se v posledních zápasech příliš nedařilo. Přičítat lze tento fakt také skutečnosti, že hrála dva zápasy za sebou na ledě soupeře. Po prohře v Břeclavi přišla rána v Orlové, kde Slezan sice prohrál 6:1, avšak rozdíl ve hře nebyl ani zdaleka takový, jaký dokládá konečné skóre. Opavští si tak mohou reputaci napravit v domácím souboji s Uničovem a doufat, že se s prvním sněhem dostaví také troška štěstí v zakončení. Zápas začíná ve středu 16.12. v 18 hodin.

Opava se v tabulce pohybuje neustále ve stejných místech. Žádné výkyvy se nekonají. V tuto chvíli sedmý Slezan má na svém kontě 31 bodů, když na šestý Vsetín ztrácí bodů pět a na vedoucí Valmez dokonce 23 bodů. Uničov je na tom hůře. Desátá příčka asi nesplňuje předsezónní ambice tohoto mančaftu. Se ziskem 25 bodů a největším počtem obdržených branek je tak Uničov aktuálně třetím nejhorším týmem soutěže.

Jak už bylo popsáno výše, Opavě se v posledním kole nevedlo podle ideálních představ. Orlová byla v souboji dvou rivalů jistě favoritem, avšak jak přiznává opavská kabina, bodovat se v Orlové dalo. Chybělo spíš štěstí v zakončení důležitých akcí. Zápas nakonec skončil 6:1 a jediným úspěšným opavským střelcem byl kdo jiný než Glabazňa. Uničov byl na tom ještě hůře. Domácí prohra s Valašským Meziříčím v poměru 3:10 dala hráčům asi hodně podnětů k přemýšlení. Před tímto duelem Uničov podlehl také Hodonínu. Kdo se bude po delší době radovat z bodů?

Nejlepším střelcem Uničova je Petr Pavlas, který má na svém kontě 12 branek a 15 asistencí. Devítigóloví střelci jsou pak Pavel Handl, Jakub Drábek a Martin Diviš.

Oficiální internetové stránky uničovského hokeje si můžete prohlédnout zde.

Z utkání bude nachystán také on-line přenos.

Sestavy obou mužstev v posledním kole:
HC Slezan Opava: Trenčan (Ilaš) - Vitásek, Tichý, Kukol, Schreier, Tůma, Měch, Glabazňa, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Tošenovjan

HC Uničov: Peksa, (Koloušek), - Pavlas, Hodulák, Hrčka, Molota, Holík, Heča, - Diviš, Drábek, Handl, Přikryl, Komínek, Malý, Skácel, Pur, Sršeň

Další zápasy 24. kola:
VSK Technika Brno - SHK Hodonín