• úterý 26. února 2013
  • Redakce

Loni si play-off příliš neužil. Nyní chce Petr Chalupa uspět proti AZetu

Opavští hokejisté už se chystají na play-off, ve kterém přivítají svého velkého rivala z Havířova a velkou chuť vzepřít se favorizovanému AZetu a postoupit po letech neúspěchů z prvního kola vyřazovací části má také klíčový útočník a lídr kanadského bodování Slezanu Petr Chalupa. Ten loni do play-off s Přerovem zasáhl až v posledním utkání.

Opavský rodák nasázel v základní části čtyřiadvacet branek a navrch přidal třináct asistencí. S vyšší pozorností obránců se ale podle svých slov nesetkává. „Že by si mě více všímali? To asi ne. Nijak to nevnímám, při hře se soustředím na sebe. Někdy je prosadit se lehčí, jindy zase těžší. Asi podle toho, jak se vyspím,“ usmívá se Petr Chalupa.

Petr
Útočník Petr Chalupa # 28

» Narozen: 22. 11. 1988.

» Výška: 187 cm.

» Váha: 87 kg.

» Proti Havířovu (2012/2013): 4 zápasy, 1 branka a 1 asistence.

»Dosavadní statistiky v sezoně 2012 / 2013: 41 zápasů, 24 branek a 13 asistencí.

» Nejvíce kanadských bodů v sezoně: Extraliga juniorů 2007 / 2008 – 48 zápasů, 52 bodů (31 + 21).

Právě na něj bude trenér Slezanu Karel Suchánek spoléhat jako na hráče, který by měl v tuhých bitvách play-off celé mužstvo táhnout. Opavští ale sázejí především na týmovost. „Naše síla je jednoznačně v kolektivu. Všichni jsme Opaváci, tedy až na Dušana Šafránka, kterému se tímto omlouvám. (směje se) Držíme při sobě, jsme super parta a mančaft je jako rodina. Jinde než v Opavě bych tuto soutěž hrát nechtěl, tedy dokud mě odtud nevyhodí,“ pokračuje dobře naladěný forvard týmu ze slezské metropole, který se vytasil i s plánem, jak na AZet vyzrát:

„Musíme mu vnutit náš styl. Jejich slabinu totiž vidím v tom, že když se na ně přitvrdí, začnou být podráždění a toho musíme využít.“

Stejně jako v loňském play-off s Přerovem začne Opava na ledě soupeře. Je to výhoda či nikoliv? „Nevím, nijak to nevnímám. Projevit se to může až při pátém zápase. Já dal ale letos více gólů venku, takže osobně to beru jako malou výhodu,“ uvádí čtyřiadvacetiletý hokejista.

Chalupa má vazby i na tábor opavského soupeře. „Z Havířova jsem v kontaktu jen s Honzou Kolaříkem. Známe se už deset let, hráli jsme spolu v dorostu za Porubu. Dokonce jsme spolu bydleli na pokoji a na ty roky nikdy nezapomenu. Koláč byl živel, mám ho rád kluka jednoho,“ prozrazuje bývalý reprezentant do dvaceti let, jenž loni opavskému týmu kvůli zranění dlouho chyběl a stihl až poslední zápas play-off v Přerově.

„Už jsem s tím ani nepočítal, že budu hrát. Měl jsem dva měsíce po operaci ramene a nebyl jsem stoprocentně připravený, jenže se pár kluků zranilo, a tak jsem do toho nakonec šel,“ vysvětluje nejlepší střelec Opavy v letošní sezoně.

Své účasti však nelitoval. „Díky Pepovi Tichému jsem se dostal i do hlavních zpráv na Nově, protože jsem byl na ledě, když si tam fouknul toho vlastence. (směje se) Zároveň ale nezapomenu na to, kdy Tihlář vytáhl puk zpoza brankové čáry a neuznali mi tam gól, který by nás býval poslal do vedení. Celý stadion to viděl, jen rozhodčí ne. Nebo to spíš vidět nechtěl,“ kroutil hlavou Petr Chalupa, který by rád zažil atmosféru.

„Fakt, že hrajeme s Havířovem, je pro každého Opaváka už samo o sobě pozvánkou,“ tvrdí věrný příznivec Slezského FC.

Přejde Opava přes první kolo?

„Musí!“