• středa 19. března 2008
  • Tomáš Kubánek

Málo jsme bojovali, přiznává Vítek

Tak jako v celé sezóně, tak i v úvodním finálovém utkání dorostenecké extraligy patřil Jakub Vítek k hráčům, na které si soupeř musí dávat největší pozor. Avšak plzeňským zadákům unikl štírek Slezanu už ve 3. minutě a úspěšně zakončil. Opava vedla, avšak domácí dokázali stav otočit, a tak nakonec červenobílí byli rádi za vyrovnání několik minut před koncem. V následném prodloužení už byli šťastnější ale opět Západočeši.

Jak hodnotíš výsledek a váš výkon v prvním finálovém zápase?
"Je velká škoda, že jsme takhle prohráli, když jsme dokázali srovnat na 3:3. Mrzí nás to, protože to může být rozhodující okamžik finále. Musíme se z téhle porážky rychle vzpamatovat a dokázat, že jsme tým, jako jsme to dokázali proti Zlínu, a vyhrát doma a poté i v Plzni."

Kde hledat příčiny té prohry 3:4?
"Mysleli jsme si, že když jsem se dostali do finále, tak už je hotovo. Přitom jsme, podle mě, potkali nejslabší tým z celého play-off. Přistoupili jsme k zápasu hodně laxně a moc nás to mrzí, protože jsme na ně měli."

Do čtvrtečního mače to tedy bude chtít více bojovat?
"Už nám nic jiného nezbývá. Musíme do toho dát maximum, abychom vyhráli a ještě se do Plzně vrátili."

Jak jste se cítili, když jste ještě pár minut před koncem prohrávali 2:3?
"Nebylo to nic dobrého, protože dlouho byl stav 2:2. Škoda, že jsme pak inkasovali na začátku třetí třetiny. Byla to po chybě. Naštěstí Kamil Kinkor vyrovnal a byli jsme nahoře, ale v prodloužení jsme inkasovali v oslabení."

Před koncem třetí třetiny a na začátku prodloužení vás rozhodčí dvakrát vyloučil...
"Bylo to o tom, že jsme nebruslili a všechno hráli hokejkou. Fauly to byly, nemůžeme se vymlouvat na rozhodčího, ale jen sami na sebe. Podíváme se na chyby, které jsme udělali, a snad se z nich poučíme."

Docela brzy a trochu překvapivě jste šli do vedení. Jak jsi gól viděl jako jeho střelec?
"Bylo to hodně rychle, sám jsem ještě nebyl ani zpocený. Dostal jsem super křižnou nahrávku od Patrika Džemly, jak to máme spolu sehrané. Beci mě pustili do brejku a já zakončil ani nevím jak. Jsem za to rád, ale je to k ničemu, když jsme prohráli."