• čtvrtek 11. prosince 2008
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Michal Kukol věří, že proti Šternberku už Opava uspěje

Pět zápasů v řadě už čekají hokejisté opavského Slezanu na vítězství. Po středečním zápase na ledě Valašského Meziříčí se tabulkou propadli na pátou příčku a před dalším ústupem z předních pozic je zachrání jen výhra v nedělním zápase, kdy doma hostí Šternberk. "V tom zápase už musíme vyhrát, nic jiného nebereme," říká energicky obránce Slezanu Michal Kukol.

"Ta série porážek je už dlouhá, o to víc nás to mrzí, že naše hra není špatná. Proti Šumperku jsme hráli dobře, v Orlové taky, i tady ve Valmezu to nebylo špatné. Zápasy prohráváme jenom těsně, o jeden nebo dva góly. V neděli to určitě prolomíme," řekl opavský obránce po zápase na ledě vedoucího týmu soutěže.

Ve Valašském Meziříčí se už po několikáté opakoval nepovedený začátek ze strany Opavy. Stejně jako ve dvou zápasech v minulé sezóně se hráči Slezanu dostali do hry až za stavu 0:3. "Myslím, že to je náhoda, že se nám to stane vždycky tady. Na začátku jsme měli šance, ale domácí hráli v první třetině hodně přesilovek a druhý gól nám dali při dvojnásobné převaze. Pak se nám ale podařilo stáhnout na 3:4 a jelikož v zápasech s Meziříčím padá hodně branek, věřili jsme, že zápas ještě dokážeme srovnat," vracel se k zápasu Michal Kukol.

Domácím se ale po šťastné brance podařilo odskočit opět na dvoubrankové vedení a to už opavští hokejisté srovnat nedokázali. "Ve třetí třetině jsme měli převahu, snažili jsme se hodně střílet a vytvářet na domácího brankáře tlak, neměli jsme ale štěstí aby se k nám puk odrážel na nějaké dorážky. Úplně na konci si pak domácí vedení zkušeně pohlídali," připomněl Michal Kukol fakt, že tahouny domácího týmu jsou bývalí hráči Opavy Dalibor Sochorek a Pavel Šebesta. Spolu s dalším bývalým hráčem Slezanu Martiníkem si všichni tři v zápase připsali po dvou kanadských bodech. Kapitán domácích Pavel Šebesta tak vítězstvím oslavil narození potomka.

Kromě zápasu na Valašsku měla čtveřice opavských hokejistů v týdnu za sebou také duel v reprezentačním dresu. Michal Kukol, Ivo Kocián, Tomáš Měch a Jan Weiss se v pondělí představili v přípravném zápase českého univerzitního týmu na ledě prvoligové Třebíče. Kukol a Měch se každý jednou brankou podíleli na vysokém vítězství akademiků 7:2. "Jedná se o výběr kluků, co u hokeje studujou vysokou školu. Kromě dvou prvoligistů jsou to vesměs hráči druhé ligy. Zápas se nám myslím povedl, Třebíč jsme přehráli a svědčí o tom jasné vítězství. Trenéři univerzitního týmu v těchto přípravných zápasech vybírají hráče pro univerziádu," přiblížil zajímavou zkušenost Michal Kukol.

Opavský obránce už má za sebou jednu účast na zimní univerziádě, v roce 2005 se představil v rakouském Innsbrucku, kde český tým vybojoval stříbrné medaile. V únoru příštího roku se nejlepší univerzitní sportovci sejdou v čínském Harbinu. "Určitě by bylo zajímavé se podívat do Číny, to se každému hokejistovi nepodaří. Zatím jsem to ale neřešil, na konci prosince bude další soustředění a uvidím, jestli ještě dostanu pozvánku. Nevím ani přesně kdy se univerziáda koná, pokud by se to navíc krylo s play-off, tak by ta účast asi padla," zakončil Michal Kukol.