• úterý 13. října 2015

O další body bude Slezan bojovat ve Vsetíně

Po výhře nad hodonínskými Drtiči čeká Opavany další ligový zápas. Slezané tentokrát změří síly s třetím celkem tabulky, Vsetínem. Valaši se nyní mohou pyšnit skvělou formou, poněvadž zvítězili již čtyřikrát v řadě a za ona čtyři kola nastříleli třiadvacet branek. Povede se naší družině tuto sérii zastavit? Utkání startuje ve středu 14.10. v 17:30.

Valaši v minulém kole změřili síly s Moravskými Budějovicemi. Žihadla se sice zásluhou Horkého dostala v šesté minutě do vedení, jenže ještě v téže třetině svěřenci trenérů Hlobila a Jenáčka otočili čtyřmi góly skóre. Ve zbytku zápasu už Vsetín hru kontroloval a přidal další dva přesné zásahy, naopak domácí hokejisté pouze jeden. Hlavním hrdinou tohoto střetnutí se stal útočník Ondřej Slováček, který dostal kotouč za soupeřova brankáře dvakrát. Konečné skóre – HC Moravské Budějovice 2005 vs VHK Vsetín 2:6.

Pokud se zaměříme na statistiky, tak těm vévodí Jan Kolařík, který už vstřelil devět gólů a zaznamenal i stejný počet nahrávek. Následují dva hráči s dvanácti body, Daniel Vaněk (3+9) a František Zúbek (5+7). I obrana má svého velkého lídra, tím je Radim Tesařík (3+8). Všechna dosavadní utkání odchytal mezi třemi tyčemi Petr Hromada, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 1,77, což je určitě skvělé číslo.

Co očekává od duelu útočník Lukáš Svoboda? „Ve Vsetíně se vždy špatně hraje. Valaši totiž hrají aktivně a navíc je podporuje hodně lidí. Musíme si dát pozor na vyloučení, což je náš velký problém. Včera jsme na tréninku nacvičovali rozehrávky, tak snad nám to pomůže k tomu, ať nejsme celý zápas pod tlakem,“ prohlásil rychlý forward.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, T. Černý, Galvas, Kysela, Vrabel, Hon – Selingr, Polok, Vítek – Chalupa, Wolf, Herman – L. Černý, Svoboda, Kocián.

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor, Štědrý – Zúbek Vaněk, Kolařík - Slováček, Dvořák, Vávra - Vítek, Ondráček, Ambruz - Finsterle, Daněk, Kubo.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.