• úterý 20. září 2016
  • Lukáš Jasoněk

Opava zavítá na led aktuálního tabulkového lídra z Hodonína

Rozlosování druhé ligy východní skupiny posílá opavské hokejisty na jih Moravy. Svěřenci trenéra Hulvy se tam v rámci třetího kola utkají s výběrem Hodonína, který má po dvou zápasech stoprocentní bilanci. Středeční utkání začne na ledě vedoucího celku tabulky v 18 hodin.

Hodonínu se vstup do nového soutěžního ročníku náramně povedl, v úvodních dvou duelech oplýval střeleckou aktivitou znamenající dvanáct vstřelených branek. Zajímavostí je, že SHK o svých vítězstvích rozhodl pokaždé až v závěrečném dějství, které bylo jednoznačně v jeho režii. Gólový nášup jihomoravského klubu inkasoval jako první Nový Jičín, ten se z Hodonína vrátil s debaklem 3:7. Údernou sílu Drtičů pak pocítila také Kopřivnice. Svěřenci Stanislava Beťka ve městě automobilů hned dvakrát dokonali obrat a své soupeře nakonec přestříleli poměrem 5:3.

Nejproduktivnějším hráčem Hodonína je šestibodový Petr Jurča, který čtyři góly dal a na dva přihrál. Letní posila jihomoravského týmu se navíc v úvodním zápase uvedla hattrickem. Pozor by si opavští obránci měli dát také na Jakuba Kadlece (3+2) nebo Petra Peše, jenž je se čtyřmi asistencemi dvorním nahrávačem Beťkova výběru. Oba zápasy odchytal talentovaný gólman Ondřej Haloda, jehož úspěšnost zákroků činí 90,16%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

SHK Hodonín: Haloda O. - Miklík, Haloda M., Pokorný, Loginovsky, Polesný, Hovsepyan, Talán - Jurča, Peš, Kadlec - Janás, Vaněk, Zháňal - Kuba, Charvát, Hložánek - Hajný, Vrána, Kononenko.

HK Opava: Šafránek (36. Wanecki) – Černý T., Holík, Galvas, Tuma, Mosler, Šindelář, Slavík D. – Wolf, Polok, Vítek – Rousek, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Černý L. – Svoboda, Štindl, Beneš.

Pokud se do Hodonína nechystáte podívat osobně, můžete sledovat průběh zápasu alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Na klubový web našeho soupeře se můžete podívat zde.