• čtvrtek 30. dubna 2009
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Opavský tým se na začátku května sejde k přípravě na sezónu

V pondělí 4. května přivítá trenér Suchánek porvé své svěřence na začátku letního přípravného období. To potrvá do konce června, poté budou mít hokejisté dovolenou a na konci července se poprvé objeví na ledě. V kádru, který končil uplynulý ročník 2.ligy, jsou zatím jen drobné úpravy. "Největší změnou je tak post asistenta. Edu Uvíru, který zřejmě odejde do Německa, nahradil Michal Piskoř", uvedl hlavní kouč Karel Suchánek.

Michal Piskoř bude vést starší dorost a zároveň dělat asistenta u týmu mužů. "Je to součást naší strategie, kdy chceme dát příležitost našim bývalým hokejistům a nyní trenérům. Michalovi se uplynulá sezóna s dorostem povedla a i proto jsme ho vybrali jako nástupce Edy Uvíry," dodal Karel Suchánek. "Bude se podílet už na letní přípravě, která právě začíná," dodal.

Do letní přípravy se už nezapojí dva mimoopavští hráči - slovenský obránce Jozef Čavrk a útočník Jindřich Suchý. "S nimi už nepočítáme, je to i ekonomická otázka," potvrdil Karel Suchánek. Naopak šanci dostanou dva opavští odchovanci - útočník Kamil Glabazňa a obránce Jan Schreier. "Kamil Glabazňa se z rodinných důvodů vrací z Nového Jičína do Opavy a proto jsme se domluvili, že bude v našem klubu půspbit jako asistent trenéra u staršího i mladšího dorostu a zároveň se popere o místo ve druholigovém kádru," řekl Karel Suchánek na adresu dvaatřicetiletého ostrostřelce, který se do Opavy vrací po sedmi letech. Glabazňa nastřílel v těchto sedmi sezónách v dresu Nového Jičína ve 243 zápasech 113 branek a jen v minulé sezóně se do branky Slezanu trefil šestkrát.

Druhý nováček, pětadvacetiletý Jan Schreier, je odchovancem opavského klubu, kde působil až do juniorského věku a v juniorce hrál v jednom týmu s Kukolem, Měchem, Černým a dalšími. V posledních sezónách hrál krajský přebor v Horním Benešově. "Kromě toho byl platným členem univerzitního výběru Vysoké školy báňské na akademickém mistrovství, kde podruhé za sebou vybojovali stříbrné medaile. Je to defenzivní typ obránce a myslím, že by se mohl prosadit," představil Schreiera Karel Suchánek.

Do letní přípravy by se měl zapojit také obránce Lubomír Ondrušek, který vynechal závěr sezóny pro zdravotní potíže. "Podle jeho slov by mu zdraví mělo umožnit pokračovat," řekl Suchánek.

O své místo v kádru se budou snažit bojovat taky junioři, kteří do něj nahlédli v předchozí sezóně. "Díky změnám v mládežnických soutěžích mohou tři hráči ročníku 1989 nastupovat stále v juniorské extralize, takže je budeme využívat jak v mužích, tak v juniorce," řekl Suchánek. Jedná se o obránce Plánovského, Vitáska, Guldu a Žídka a o útočníky Mlýnka, Hermana nebo Vlašánka.

Seznam hráčů pro letní přípravu:

Brankáři: Iláš, Trenčan
Obránci: Bednárek, Gulda, Kukol, Měkýš, Ondrušek, Plánovský, Schreier, Tichý, Vitásek, Žídek
Útočníci: Chalupa, Černý, Glabazňa, Grofek, Herman, Kocián, Kovalovský, Kříž, Měch, Mlýnek, Polok, Suchánek, Tůma, Vlašánek, Weiss, Wolf