• pátek 20. září 2013
  • Redakce

Opavští míří do Nového Jičína, chtějí navázat na výhru s Přerovem

Opavští hokejisté změří v následujícím druholigovém kole síly s Novým Jičínem. V loňské sezoně měl Slezan novojičínském ledě stoprocentní bilanci, jak se bude svěřencům trenérů Karla Suchánka s Josefem Dobošem dařit proti Novojičínským v letošním ročníku? Na tom nám dá částečnou odpověd zápas, jehož start je na programu v sobotu 21. září v 18 hodin na stadionu Nového Jičína.

Hokejisté ze Slezska se s Novým Jičínem utkali také v přípravě na letošní sezonu a vždy zvítězil Slezan. Doma 6:2, na ledě soupeře 4:2. Přípravné a mistrovské zápasy ale bývají mnohdy odlišné.

Opavští se navíc budou muset nejspíš obejít bez zraněného obránce Daniela Kysely. „Dan má problém s páteří a těžko říct, zda nastoupí. Spíš to vypadá, že ne,“ uvedl opavský trenér Karel Suchánek a dodal: „Musíme hrát hlavně disciplinovaně a nedělat zbytečné fauly.“

Směrem k sobotnímu utkání se vyjádřil také útočník Petr Chalupa: „Jde o hodně specifický tým. Jsou to takoví uspávači hadů s výborným gólmanem. Jako každý zápas tam ale jedeme vyhrát a jsem přesvědčený, že se to povede.

Novojičínští jsou na tom podobně jako Opava. V prvním kole na svém ledě přehráli Bobry z Valašského Meziříčí v poměru 4:3 po prodloužení. Následně ale padli 3:7 ve Frýdku-Místku.

Tým, pod vedením trenéra Davida Handla, před sezonou posílili dva útočníci z nedalekého Přerova – Pavel Hanák a Antonín Sprušil. Do Nového Jičína se přesunul také Jan Putniorz a ze Žiliny přišel mladý bek Marek Mravec.

Důležitým členem obranných řad by měl být zkušený zadák Lukáš Vnenk, v minulosti oblékající také opavský dres.

„Musíme bruslit, nefaulovat a poctivě bránit. Hrát zezadu a ne jen útočit. Jen tak můžeme s Opavou uspět,“ řekl pro oficiální web Nového Jičína obránce Filip Chvostek, který ve slezské metropoli dříve působil.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

HC Nový Jičín: Šrámek (12. Kozák) – Horák, Vašut, Vnenk, Skaloš, Pelikán, F. Chvostek – Sprušil, Hanák, Kabeláč – Uhlár, Brynecký, Zedník – M. Chvostek, Macháček, Putniorz – R. Gebauer.

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Pavelek, Tichý, Mosler, Bednárek, Tůma, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Barinka, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Kocián – Vítek.

Delegace rozhodčích

J. Fiedler – T. Goňa, R. Smilek.

On-line přenos

Zápas 3. kola druholigové skupiny Východ začíná na ledě Nového Jičína v sobotu 21. září od 18:00 a vy může sledovat také on-line přenos na serveru Onlajny.com.

Jak vidí zápas bookmakeři (Fortuna)

Vítězství domácích – 2.25
Remíza – 4.30
Vítězství hostů – 2.00