• sobota 23. října 2004
  • Roman Brhel

Opavu posílí Zbyněk Spitzer a Petr Šakarov

O p a v a - Ve středečním utkání se poprvé v opavském dresu objevil olomoucký útočník Petr Šakarov, který v minulosti hájil barvy Prostějova. V Opavě by měl tento zkušený útočník působit měsíc. Opačným směrem naopak putoval Tomáš Lhotský. "Jde o měsíční výměnu, která by měla prospět oběma hráčům," uvedl manažer opavského klubu Oldřich Brada. Novou posilou by měl být od začátku listopadu také bývalý obránce Vsetína Zbyněk Spitzer.

"Jak Olomouci, tak Opavě se tímto zásahem určitě oživí sestavy. Oba kluci se v současné době trápí, hlavně co se týče střelecké potence. Jsou tady od toho, aby dávali branky a zatím jim to tam nepadá," uvedl sportovní manažer opavského klubu Oldřich Brada a pokračoval: " Loni jsme tohle udělali s Dubou a Kaňkou. Oběma tento trejd prospěl a stali se oporami svých týmů." Podle Bradových slov se o finanční záležitosti postarají mateřské oddíly obou hokejistů. " Šakarovova smlouva byla vyšší než Lhotského, proto si každý bude plnit smlouvu svého hráče. Něco jiného je ale ubytování," dodal sportovní manažer. Slezany nyní trápí hlavně hra obránců.

Již proti Ústí nemohla Opava využít služeb třineckých hostů. Nenastoupil ani Robert Procházka. "Roberta sklátila chřipka, měl horečky a pro zápas nebyl použitelný. Problémy se svalem má Zbořil, fit nebyl ani Houdek. Navíc i třinecký klub není zrovna v optimální pohodě a proto si své hráče šetří," pokračoval manažer opavského Slezanu. Problémy s nedostatkem kvalitních beků ale ve Slezanu řeší. Na spadnutí byl příchod Baloga ze slovenského Zvolena, který s opavským mužstvem absolvoval část přípravy." U Baloga je jediný problém a tím je jeho smlouva ve Zvolenu. Měli jsme o něj velký zájem, avšak jeho případný příchod se pozastavil, určitě se ale k jeho možnému angažmá u nás vrátíme," vysvětloval Brada.

Opavští mají v tréninku nyní dva nové beky. Určitě velkou rybou je angažování vsetínského zadáka Zbyňka Spitzera. Ten ale může nastoupit za Slezan nejdříve 30. října. "Zbyněk skončil ve Vsetíně s tím, že půjde na zahraniční angažmá. To mu ale zatím nevyšlo. Proto se zaregistroval v Novém Jičíně, kde také již něco odehrál. Nyní už ale trénuje s námi a je blízko podepsání kontraktu. Problém je ale v tom, že musíme nyní počkat až uběhne měsíční lhůta, která je nutná pro přeregistraci. Ta uplyne 30. října. Od tohoto data může Zbyněk za náš klub hrát," podal vysvětlenou Brada.

Další možnou akvizicí obranných řad Slezanů může být mladý slovenský zadák Denis Rehák. "Je v současné době hráčem Brna, ale jeho zájmem je hrát u nás v Opavě. I trenérům se hodně zamlouvá. Celá transakce tohoto mladého beka je v jednání, ale vše na dobré cestě," věří manažer.