• pátek 21. února 2014
  • Vojtěch Konečný

Poslední utkání základní části odehraje Slezan na ledě druhé Poruby

Poslední utkání základní části druhé hokejové ligy je tady. Slezan zajíždí na led druhého celku tabulky, Poruby. RT TORAX už na má svou pozici před vyřazovací částí jistou, jenže Opava nikoliv. Jisté je to, že naši hráči budou začínat play-off na domácím kluzišti, zítra se ale rozhodne o tom, zda do rozhodující části sezóny půjdeme ze třetího či čtvrtého místa. Utkání začíná v sobotu 22.2 v 17 hodin.

Situace ve středu tabulky je velice vyrovnaná a poslední kolo nám tedy přinese rozuzlení celkového pořadí. Opavané zatím drží třetí pozici, na záda však Slezanům nebezpečně dýchají přerovští Zubři. Bylo by tedy velice dobré, kdyby se našim borcům podařilo v sobotním klání zvítězit.

„ Do Poruby jedeme s tím, že tam chceme vyhrát. Víme, že to nebude lehké utkání, protože Poruba je velice silný a nepříjemný soupeř, my si ale chceme napravit chuť po nepodařeném zápase s Technikou,“ řekl bek Patrik Mosler.

RT TORAX odehrál svůj poslední duel proti Frýdku-Místku. Už od samého začátku Poruba na ledě jasně dominovala a zvítězila 4:1. „Určitě jsme podali solidní výkon, utkání jsme měli pod kontrolou, navíc jsme dali čtyři góly. Martina Bučka bolí po zákroku u hrazení trochu hlava, ale věříme, že se do rána z toho vyspí. Věřím, že bude v pořádku, potřebujeme každého hráče, neboť by to byl docela problém, kdyby se před play-off zranil,“ prohlásil po středečním utkání trenér Poruby.

Pokud se jedná o nejproduktivnějšího hráče našeho sobotního soupeře, tak tím je zkušený forward Luděk Krayzel (17+24). Obráncům vévodí další zkušený hráč, Miroslav Javín (7+16). Jedničkou mezi třemi tyčemi je Radek Tihlář, záda mu kryje Michal Gleich.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Wolf – Krayzel, Vaněk, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber, Kilnar.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Tichý, Vrabel, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Kocián, Chalupa, Herman.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

R. Koliba - T. Moravec, V. Rožánek.

Jak to vidí bookmakeři?

HC RT TORAX Poruba - 1,6