• čtvrtek 19. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Věra Václavková

Potvrdí Opava formu? V sobotu doma vyzve šumperské Draky

Opava může být při pohledu do svých výsledků poměrně spokojena. Letos zatím v každém zápase plně bodovala a již pět zápasů nepoznala hořkost prohry. Již v sobotu bude mít možnost změřit síly s Šumperkem, na který ještě v této sezóně nevyzrála ani v jedné ze tří možností.

21. ledna 2017, 15.00
Zimní stadion města Opavy
Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička

Pohled do minulosti

Slezan se se Šumperkem střetl v letošní sezóně již třikrát. Ani jednou však zápas neskončil pro Opavu dobře. V 8. kole byla v Šumperku poražena 2:0, v listopadu dorazili Draci do Slezska, kde domácí tým přestříleli těsně 6:5. Poslední společné utkání se odehrálo na domácím ledě Draků a v jejich prospěch také skončilo, Opava jim podlehla 2:6.

Draci v číslech

Šumperk má dosud odehráno 31 zápasů, ve kterých si nasbíral 52 bodů, což jej usadilo na 3. místo v tabulce. Na kontě má 18 výher a 13 proher. Během bojů o body nasázeli Draci soupeřům 123 branek a inkasovali jich 110.

Na koho si dát pozor

Kanadskému bodování v Šumperku vévodí obránce Tomáš Sedlák, který se může chlubit 34 body za 7 gólů a 27 asistencí. V patách je mu Daniel Vachutka se svými 33 kanadskými body za 20 gólů a 13 asistencí. Na pozoru by se měli mít Opavští také před Michalem Vymazalem, který si vybojoval 30 kanadských bodů za 6 gólů a 24 asistencí.

Z minulého utkání…

• posledním společném utkání utržili body po výhře 6:2 Draci
  • Šumperk si vybudoval dvougólový náskok již v první třetině
  • Za Opavu skórovali Petr Chalupa a Pavel Selingr