• středa 20. prosince 2017
  • Redakce

Před Vánoci ještě ven. Slezan míří do Nového Jičína

Ještě jeden zápas si před Vánocemi střihnou opavští hokejisté. Ve středu 20. prosince od 18 hodin se Slezané představí na ledě nedalekého Nového Jičína.

V sobotu Opava vedla nad Valašským Meziříčím, jenže nakonec prohrála v poměru 2:4. Zejména úvodní dva góly Bobrů padly po zbytečných chybách.

„Děláme chyby, které se normálně vidí jednou za sezonu, my je ale děláme na každý zápas,“ mrzí opavského trenéra Dalibora Římského.

„Na každou branku se strašně moc nadřeme. Nejsme schopni vyřešit dobré gólové situace. Potřebujeme, ať se nám někdo střelecky chytne,“ dodává Římský.

Stát se tak může na novojičínském stadionu, kde se Slezan ukáže ve středu. Ďáblové totiž nejsou v ideálním rozpoložení. Z posledních pěti utkání prohráli třikrát, když nezvládli dva poslední zápasy v řadě. V Šumperku schytali osmičku, a pak těsně podlehli Hodonínu ve fotbalovém poměru 1:2.

Zároveň je třeba připomenout, že pátý celek druholigové tabulky má s Opavou v aktuální sezoně aktivní bilanci. Novojičínští se radovali ve všech čtyřech vzájemných duelech. Změní se to ve středu?

„Stále věřím, že se můžeme dostat do play-off. Potřebujeme zvládnout následující dva zápasy. Pokud se tak stane, půjdeme nahoru,“ hlásí Římský.

Z utkání, které startuje ve středu 20. prosince od 18 hodin bude tradičně připraven textový on-line přenos.

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Jiří Škach, na čarách mu budou asistovat Lukáš Barteček a Michal Vengřín.