• pátek 16. ledna 2015
  • Lukáš Jasoněk, Filip Lefenda

Slezan čeká v Porubě těžká bitva, chybět bude hned osm hráčů

Hokejisté opavského Slezanu vycestují ke svému třetímu venkovnímu utkání v novém roce do Ostravy, kde na ně čeká nejproduktivnější celek soutěže z Poruby, hrající navíc v dobré formě. To Opava je na tom opačně. Oslabený Slezan bojuje s rozsáhlou marodkou, která se po utkání s Novým Jičínem ještě navýšila. Aktuálně je mimo hru hned osm hráčů!

V obraně budou trenéři Suchánek s Musialem postrádat zkušeného Davida Galvase, k dispozici nebudou ani mladíci Kysela s Moslerem. V útoku budou Opavě chybět Herman, Vítek a Svoboda. Tomáš Polok má problém s ramenem a v jeho případě by se mohlo stát, že už si letos nezahraje vůbec. A aby toho nebylo málo, viróza zasáhla také brankáře Dušana Šafránka, který letos mezi tři tyče nepustil ani jednoho ze svých náhradníků.

"Chtěli jsme se s Porubou domluvit na odložení utkání, ale do této doby se nám nepodařilo s nimi spojit a tak počítáme, že se zápas uskuteční," přibližuje nezáviděníhodnou situaci Karel Suchánek, který pokračuje. "Budeme se snažit poskládat tři formace tím, že zapojíme juniory. Nějak to v Ostravě budeme muset zvládnout," líčí Suchánek.

Porubě po devětadvaceti odehraných utkáních patří průběžná třetí pozice s šestapadesáti body a manko na vedoucí Přerov je pouze šestibodové. Ostravský celek sbírá body pravidelně a není náhodou, že zrovna Poruba je nejproduktivnějším týmem celé soutěže. Hokejisté RT TORAX vstřelili už 121 gólů a pouze 77 branek inkasovali. Zatímco Opavští sbírají body především na domácím kluzišti, hráčům našeho sobotního soupeře vyhovují obě varianty, tedy jak hra před vlastním publikem, tak také souboje na stadionech jiných týmů.

Momentálně má rozjetá Poruba vynikající formu, když si dokázala vytvořit sérii sedmi vítězství v řadě, kterou se Opava v sobotním duelu pokusí zastavit. Jenže v kombinované sestavě, ve které se do Ostravy vydá, to bude hodně nelehký úkol.

V posledním ligovém zápase se ostravskému soupeři postavila Břeclav, která s třetím celkem tabulky sehrála překvapivě vyrovnané utkání. Jihomoravané sice zaspali úvod zápasu a brzy prohrávali, v následující periodě ovšem dvěma brankami nepříznivý vývoj otočili ve svůj prospěch. Ve třetí tercii se hostujícím hráčům dvakrát podařilo smazat jednobrankové manko a do prodloužení se tak šlo za stavu 3:3. V něm měla převahu Poruba, avšak po faulu Červenky dostali domácí možnost přesilové hry. Početní výhoda břeclavské Lvi nabudila a na Vrbovu bránu vyslali několik jedovatých střel, puk se však po žádné z nich za gólmanova záda nedostal a následovaly tedy nájezdy. V těchto dovednostech byli přeci jen úspěšnější Slezané, kteří si z jihu Moravy odvezli dva body.

Opava se se svým ostravským rivalem utkala v tomto soutěžním ročníku dvakrát a po těchto utkáních je bilance vyrovnaná, když duely ovládla shodně domácí mužstva. K prvnímu vzájemnému měření sil došlo na konci října v Porubě. Tehdy opavskému celku utkání hrubě nevyšlo, když z Ostravy přijel s potupným debaklem 2:9. Začátkem prosince ovšem opavští hráči sehráli s Porubou před zraky svých příznivců podstatně vyrovnanější utkání, ve kterém o napětí nebyla nouze. Dramatický duel v základní hrací době (3:3) nepoznal vítěze, a tak se šlo do prodloužení, ve kterém Opavě vystřelil dva body kapitán Měch.

Nejproduktivnějším hráčem Poruby je Luděk Krayzel (9+17). Identický počet gólových přihrávek má na svém kontě rovněž Jakub Peslar (6+17). Dalšími kanonýry v ostravském dresu jsou například Aleš Kilnar (10+15) nebo Adam Červenka (15+9), jenž je zároveň nejpilnějším střelcem týmu.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Rousek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC RT TORAX Poruba: Vrba – Peslar, Vajda, Slavík, Javín, Buček, Baca – Červenka, Krayzel, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vaněk, Vrána, Kilnar, Chaloupka.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní derby, jehož úvodní buly je naplánováno od 17 hodin, můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.