• úterý 16. ledna 2018
  • Redakce / Foto: Petr Luba

Slezan jde do boje, potvrdí proti Ďáblům výhru z Valašského Meziříčí?

Opavští hokejisté se ve středu 17. ledna od 18 hodin představí na domácím ledě. Slezané vyzvou výběr čtvrtého Nového Jičína, který v průběhu aktuální sezony zatím nedokázali porazit. Naváže opavský celek na cenné sobotní vítězství z ledu Valašského Meziříčí?

Opava se oklepala z domácí prohry s Kopřivnicí a přivezla tři body ze stadionu Bobrů, kde po zajímavé přestřelce zvítězila v poměru 6:4.

„Vycházeli jsme z dobré obrany a konečně jsme se začali prosazovat i vepředu. Byli jsme agresivnější před soupeřovou brankou, což nám v předchozích utkáních chybělo,“ řekl opavský kouč Dalibor Římský.

Tato výhra by opavský celek mohla nakopnout, podaří se Slezanu potvrdit sobotní úspěch v domácím souboji s Novým Jičínem? „Kluci si předtím vůbec nevěřili, byla na nich deka. Věřím, že teď přišla změna k lepšímu. Získáváme vlastní tvář,“ tuší Římský. „Nový Jičín sice v poslední době uhrál dobré výsledky, ale chceme vyhrát,“ dodal trenér Slezanu.

Je pravda, že Ďáblové dokázali zvítězit na ledě druholigového lídra z Poruby a doma přetlačit Šumperk, naposledy ale podlehli Hodonínu. Na druhou stranu pro novojičínský soubor jasně hovoří bilance vzájemných zápasů. Opavu v probíhajícím ročníku dokázal porazit ve všech pěti případech. Kdo ovládne šestou bitvu?

Středeční utkání, které startuje v 18 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit František Held, na čarách mu budou asistovat Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Pokud se na opavský stadion nevydáte osobně, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.