• pondělí 17. srpna 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan se v prvním venkovním přípravném zápase utká s Novým Jičínem

Po dvou domácích vítězných utkáních v samostatných nájezdech otestují opavští hokejisté kluziště soupeře. Protivníkem jim bude Nový Jičín, tedy tým, který Opavě podlehl právě při prvním přípravném duelu. Úterní utkání na novojičínském stadionu začíná v 18 hodin.

Hokejisté Nového Jičína si v úvodních dvou přípravných utkáních stejně jako hráči Opavy vyzkoušeli techniku samostatných nájezdů. Právě první zápas obou mužstev se odehrál na opavském Zimním stadionu, a přestože se vedení ujali hosté, dokázali Opavští třemi góly otočit vývoj ve svůj prospěch. Postupem času si Opavané vytvořili dokonce tříbrankový náskok, který ovšem v závěru základní hrací doby prohospodařili a vítězství jim přisoudily až samostatné nájezdy.

Druhý přípravný duel sehráli svěřenci Aleše Flašara před vlastními příznivci proti Kopřivnici, která vstřelila brzký gól a již ve druhé minutě se tak ujala vedení. Nový Jičín však nepříznivý stav dokázal otočit ve svůj prospěch a do třetí periody vstupoval s jednobrankovým náskokem. Kopřivničtí ovšem nesložili zbraně a tři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnali. Utkání tak dospělo do nájezdů, ve kterých byl přeci jen úspěšnější novojičínský celek.

Přehled posledních vzájemných utkání:

Opava - Nový Jičín 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Nový Jičín - Opava 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Opava - Nový Jičín 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Nový Jičín - Opava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Opava - Nový Jičín 6:5sn (0:0, 3:2, 2:3)

Na oficiální internetové stránky našeho úterního soupeře se můžete podívat zde.

Třetí přípravný duel opavského Slezanu můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.