• úterý 13. ledna 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan v souboji tabulkových sousedů hostí Nový Jičín

Opavští hokejisté mají před sebou další z nemalé porce lednových zápasů. Do slezské metropole tentokrát zavítá mužstvo Nového Jičína, které se nachází na šesté pozici právě za Opavou. Středeční utkání tak bude soubojem dvou tabulkových sousedů, jejichž rozestup je pouze dvoubodový. Uhájí Slezané svou pozici, nebo se poprvé v letošní sezóně před Novojičínskými pokloní? Odpověď se dozvíte ve středu od 18 hodin, kdy je naplánováno úvodní buly.

Novojičínskému celku patří průběžná šestá pozice a na opavský Slezan ztrácí dvoubodové manko. Souboj vedený koučem Alešem Flašarem má na svém kontě celkem sedmačtyřicet bodů, které vybojoval za čtrnácti vítězství a pět porážek v prodloužení či nájezdech. Právě hra v prodloužení činí mužstvu Nového Jičína značné potíže, když z pěti utkání hraných po vypršení základní hrací doby nedokázal soubor novojičínského celku vyhrát ani jedno. Na čem je tedy ještě třeba zapracovat, je tak nad slunce jasné.

V předchozím utkání hostil Hokejový klub Nový Jičín na svém ledě osmou Břeclav. Jihomoravský celek držel se svým soupeřem krok až do druhé třetiny, ve které si Novojičínští díky trefám Novotného a Mikšana vytvořili dvoubrankový náskok. Ten v závěrečné periodě ještě navýšil Ižacký a hosté se tak z Nového Jičína vraceli nejen bez bodového zisku, ale také bez vstřelené branky.

Nejlépe bodovaným hokejistou novojičínského kádru je již delší dobu Jakub Lehečka (9+19). Nejpilnějším střelcem je však Adam Uhlár (10+10) společně s Jakubem Ižackým. Mezi beky vynikají především Patrik Flašar (3+10) a Petr Prokop (4+7). V bráně se pravidelně střídá dvojice David Iláš, Lukáš Šrámek, jejichž úspěšnost zákroků činí 90,2, respektive 88,7%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

HK Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Novotný, Uhlár.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Fiala - Vengřín, Gančarčík.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Opavy - 1.95