• pátek 09. února 2018
  • Redakce

Slezan zajíždí na půdu Ďáblů, podaří se mu urvat další tři body?

Opavští hokejisté zajíždí v rámci 44. kola druhé ligy do Nového Jičína, proti kterému se mu v letošní sezóně vůbec nedaří. Zlomí Slezan šestizápasovou sérii porážek, kterou proti Ďáblům aktuálně táhne? Úvodní buly v zápase dvou tradičních soupeřů bude vhozeno v sobotu v 17 hodin.

Našemu sobotnímu protivníkovi patří momentálně v tabulce čtvrtá pozice se ziskem 50 bodů. Novojičínští se ovšem musí dívat hlavně pod sebe, neboť na třetí Šumperk ztrácí již nedostižitelných 19 bodů, ale zespodu na ně dotírá Valašské Meziříčí, které za Ďábly zaostává o pouhý jeden bod. Naši hokejisté také určitě budou chtít využít i toho, že se náš sobotní soupeř nenachází v optimální formě – Nový Jičín z posledních pěti zápasů nevydoloval ani bod, přičemž naposledy padl 6:5 v Hodoníně.

V brance našeho sobotního soupeře nejspíše nastoupí devatenáctiletý Václav Sonnek. Mezi pilíře obranných řad patří především Vojtěch Adamík (6+10), Jakub Hruška (2+7) a Jiří Běhal (2+6). Kanadskému bodování z řad forvardů vládne Robin Gebauer (13+12), Pavel Zedník (2+14) a také exopavský Ivo Kocián (4+10), který je dokonce kapitánem celku. Trenérem Nového Jičína pak je pan Petr Macháček.

Slezan se sice stále nachází na posledním místě tabulky, ovšem kalendářní rok 2018 se zatím nese ve znamení zlepšených výkonů a výsledků. To naposledy pocítilo také Valašské Meziříčí, které ve středu v Opavě padlo díky parádní druhé třetině domácích borců 4:1. Opavští hokejisté brali body v pěti z posledních osmi utkání, přičemž během tohoto období dvakrát podlehli pouze suverénní Porubě a jednou právě našemu sobotnímu soupeři.

Nálada v kabině je tak nyní mnohem uvolněnější, než tomu bylo po většinu sezóny. To nám potvrdil také Petr Chalupa. „Jsme rádi, že alespoň v závěru sezóny můžeme fanouškům dělat nějakou radost. Poslední zápasy jsme hráli uvolněně a s vědomím, že nemáme co ztratit. Do Nového Jičína jedeme hrát vlastní hru a potvrdit tři body ze zápasu s Valmezem,“ říká odhodlaně opavský útočník.

I přes zlepšené výkony ovšem zůstává účast v playoff v oblasti teorie, neboť Slezan na šestou Kopřivnici ztrácí 14 bodů, přičemž ve hře jich zůstává 15. Jeden z nezkušenějších hráčů Opavy ovšem ještě neskládá zbraně. „Jak říkal majitel fotbalové Příbrami Jaroslav Starka – jsme až po uši v bahně, ale dýcháme brčkem,“ uzavřel Chalupa se smíchem.

Sobotní duel bude řídit hlavní arbitr Vaněk, na čarách mu pak budou asistovat pánové Bartek a Dohnal.

Tomáš Chalupa