• čtvrtek 23. října 2008
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Tomáš Polok netuší, proč na Slezan chodí málo diváků

Zápas proti Hodonínu přinesl ukončení osmizápasové vítězné série opavských hokejistů. Hosté, se kterými Opava hrála vyrovnanou sérii v play-off letos na jaře, potvrdili svou kvalitu a díky dvěma brankám z první třetiny si na jih Moravy odvezli tříbodové vítězství. "Rozhodly přesilovky v první třetině, pak jsme se dostali do křeče a nemohli jsme dát gól," hodnotil po zápase rozhodující moment útočník Slezanu Tomáš Polok.

Opava přitom nabuzená vítězstvím 7:0 na ledě Šternberku vstoupila do zápasu velmi aktivně a hned ve druhé minutě mohl ze samostatného nájezdu skórovat David Kovalovský. "Chtěli jsme potvrdit vítězství ze Šternberku, navíc jsme věděli, že se přijdou podívat diváci, ale nevyšlo to. Prvních deset minut bylo super, pak jsme hráli dvě oslabení, dostali dva góly a pa jsme hráli moc křečovitě," vracel se k úvodu zápasu Tomáš Polok.

Ten přitom se svými křídly Kovalovským a Kociánem do zápasu doslova vlétl a v každém střídání si jeho lajna připravila nejméně jednu šanci. "Začátek nám vyšel, byla tam pohoda, šlo nám každé střídání, ale ty oslabení nás položily. Mohli jsme dát gól nebo dva, ale na kdyby se nehraje, musíme jít dál," říká opavský útočník. Osm zápasů za sebou hokejisti Slezanu nepoznali porážku, nyní ale musí začínat novou vítěznou sérii. "Jedna série skončila, ale myslím, že nás to třeba nakopne a budeme se na to víc soustředit. Další zápas hrajeme v Brně, budeme tam určitě chtít vyhrát. Hraje se nám tam dobře, věřím že tam vyhrajem," dodal odhodlaně Polok.

Centrovi druhého útoku úvod do sezóny vůbec nevyšel. Na první branku letošního ročníku ligy čekal až do osmého kola a zatím má na svém kontě jen tři přesné zásahy. V posledních kolech ale již Tomáš Polok nějaké body nasbíral a věří, že Střelecká smůla je zapomenuta. "Doufám, že se mi to podařilo protrhnout. Bylo to už strašně, každý mi to připomínal, ale naštěstí se vyhrávalo a dokud se vyhrává, tak to tak nevadí, ale nebylo to příjemné. Určitě musím dávat góly, od toho tady jsem, tak to už snad příjde," věří Polok.

Přes osobní neúspěchy se však jednadvacetiletý útočník může těšit ze třetího místa v tabulce, které Slezan v současné době okupuje. Před sezónou tak dobré výsledky čekal asi jen málokdo. "Chtěli jsme hrát nahoře, já osobně jsem očekával, že budeme hrát tak do pátého ísta, takže je to super. Sice jsme spadli z prvního místa, ale čeká nás ještě hodně zápasů," říká Tomáš Polok, který zároveň věří, že se Opavě podaří na výborné zápasy na ledě soupeřů podaří navázat i doma, kde jsou výsledky i výkony zatím horší. "Venku je asi menší nervozita, doma jsme trochu pod tlakem. Je to těžké, nedokážu si to vysvětlit. Ale Valmez jsme doma třeba přejeli, takže opravdu nevím," kroutil Tomáš Polok hlavou.

Přestože se Slezan letos po dlouhé době pohybuje na čele tabulky, na diváckém zájmu se to zatím neprojevilo. Na zápas s Hodonínem dorazilo přibližně 450 fanoušků, což bylo sice víc, než na předchozí duely, přesto by si ale opavští hokejisté jistě zasloužili mohutnější podporu. "Nevím proč lidi nechodí. Bavíme se o tom s klukama, nevíme co pro to máme udělat víc. Hrajeme na špičce tabulky, teď tu byly Valmez a Hodonín, tedy nejlepší týmy soutěže, ale stejně přišlo málo lidí. Jinde by přišly třeba dva tisíce diváků. Je to škoda, říkáme si, že se to třeba ještě zlepší, tak uvidíme. Každopádně uděláme všechno pro to, abychom ty co příjdou nezklamali," zakončil Tomáš Polok.