• úterý 25. března 2014
  • Karel Frýdl, Filip Lefenda

Třeťáci Slezanu Opava uspěli na turnaji 4. tříd

V sobotu 22. března 2014 se v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnil turnaj hráčů ročníku 2004 (4. tříd). Hrál se hokej na velké hřiště a turnaj jsme brali jako přípravu pro příští sezónu, kdy budou hráči muset zvládnout přechod z minihokeje (hraje se ve třetinách) na velké hřiště. Pro některé hokejisty to byla první zkušenost s „velkým hokejem“, někteří už pravidelně nastupovali k zápasům 4. třídy.

V prvním utkání jsme se utkali s domácím týmem HC Černí Vlci. Po celý zápas jsme soupeře přehrávali a skóre 6:0 hovoří za vše. Branky zaznamenali Vehovský (2), Činčala (2), Kavan a Wendelin.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti papírově nejslabšímu soupeři ze Studénky a bez větších problémů jsme zvítězili 4:0. Branky dávali Kavan, Činčala, Vehovský a Vojtovič.

Třetí utkání jsme prohráli s HC Frýdek- Místek 3:6. V tomto zápase se projevila fyzická převaha hráčů soupeře, ale i tak jsme svým herním projevem nezklamali. O branky se tentokrát postarali Vehovský, Janeček a Kršík.

V posledním duelu s Havířovem by nám vítězství zajistilo konečnou druhou příčku. Hráči Havířova měli také velkou motivaci, protože hráli o první místo na turnaji. Přesto, že jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii, díky lepší produktivitě si Havířov vytvořil náskok 6:3. Naši kluci ale zápas nevzdali a proti o rok staršímu soupeři si v závěru vytvořili velký tlak. Snížili na 5:6 a v samém závěru ještě nevyužili obrovskou šanci. Prohra 5:6 i tak stačila na celkové 3. místo. V tomto utkání se trefili Vehovský (2), Vavrečka, Kovalčík a Činčala.

Celkové pořadí turnaje:

1. HC Havířov
2. HC Frýdek-Místek
3. HC Slezan Opava
4. HC Černí Vlci
5. HC Studénka

Nejužitečnějšími hráči našeho týmu byli vyhodnoceni David Schwan a Maxim Vehovský.

„Příjemným zjištění bylo, že jsme neztráceli v měření sil se staršími soupeři. Velmi nám pomohly herní zkušenosti hráčů, kteří nastupují za 4. třídu. Musím ale pochválit všechny hráče za bojovnost a nasazení ve všech utkáních,“ vyjádřil se na adresu svých svěřenců trenér Karel Frýdl.

Stojící zleva: Marek Kalužík – trenér, Daniel Janeček, Jakub Kalužík, Radek Vladař, Karel Frýdl – trenér, Tadeáš Kalužík, Maxim Vehovský, Vojtěch Kavan
Dole: Václav Vojtovič, Michal Činčala, Štěpán Kršík, Tomáš Vavrečka, Ilja Kovalčík, Tomáš Wendelin