• sobota 30. prosince 2017
  • Redakce

Turnaj mladších žáků ovládli Slováci, neztratili se ani Opavští

Ve dnech 27. a 28. prosince proběhl na zimním stadionu v Opavě hokejový turnaj pro věkovou kategorii mladších žáků. Opavský klub hostil nejen týmy z okolí – HK Krnov či HC Bospor Bohumín, ale také výběry ze Slovenska - Pro Select Slovakia a TEAM21.

Turnaje se měl zúčastnit také tým z polské Lodži, který zastoupený bývalým opavským trenérem Káňou přestal s organizátory před vánoci komunikovat a dva dny před vánocemi účast zrušil. "Již se nám nepodařilo zajistit náhradu a turnaje se zúčastnilo pouze pět týmů," sdělil organizátor turnaje Jiří Fajkus.

Turnaj měl jeden dominantní tým a to slovenský výběr Pro Select Slovakia, který nastřílel soupeřům ve čtyřech zápasech 50 gólů. Jediný vyrovnaný zápas tento tým sehrál s Bohumínem a v podstatě tak šlo o předčasné finále turnaje.

Také domácí tým odehrál tři vyrovnaná utkání, kdy s Krnovem remizoval 7:7, s TEAM21 3:3 a těsně prohrál s Bohumínem 3:4. Na zápas s týmem Pro Select Slovakia pak domácí nebudou vzpomínat vůbec rádi, protože 19 obdržených branek bylo velkou vánoční nadílkou.

Kompletní výsledky:

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Benďák Marek (Pro Select Slovakia)
Nejlepší brankář: Sobol Samuel (HC Bospor Bohumín)
Nejlepší obránce: Glos Vincent (HC Slezan Opava)
Nejlepší útočník: Kutlák Matyáš (HK Krnov)

"Rád bych touto cestou poděkoval firmě KNAPPE za zajištění občerstvení pro jednotlivé hokejové týmy v průběhu konání turnaje," vzkázal na závěr Jiří Fajkus.