• středa 26. února 2014
  • Redakce

Ustrašený začátek, nebojácný závěr. Ukázali jsme větší vůli, řekl Lukáš Černý

Hokejisté opavského Slezanu zvládli důležitý první krok v letošním čtvrtfinále play-off a na svém ledě zlomili výběr Vsetína. Ten sice ve Slezsku dvakrát vedl, ale Opava zápas nezabalila a po nájezdech slavila výhru. Nebýt ovšem vyrovnávací branky Lukáše Černého, který patřil k trvalé hrozbě pro defenzivu Valachům, vítězství by si zřejmě odvezl Vsetín.

„Nezačali jsme dobře, byli jsme takoví ustrašení. Bohužel jsme dělali zmatky v obraně, soupeř nás přečíslil a dal tři góly. Měli jsme trochu svázané ruce, ale naštěstí jsme se ve druhé třetině vzpamatovali. Byli jsme lepší, snížili na 2:3 a šli si za vítězstvím,“ řekl Lukáš Černý.

Opava si na začátku zápasu prožila malou tragédii, když už po 19 sekundách prohrávala po trefě vsetínského kapitána Vaňka.

Peter
Útočník Lukáš Černý # 25

» Narozen: 22. 3. 1985

» Post: útočník

» Držení hole: levé

» Výška: 176 cm

» Váha: 86 kg

» V zápase: (1+0)

» Statistiky (zákl. část): 42 zápasů (15+15)

„Je nepříjemné dostat gól hned v prvním střídání. Kór když hrajete první utkání play-off a navíc doma. Naštěstí jsme brzy vyrovnali, ale pak přišla další blbá branka. Poté přesilovka, náhodná střela, teč a bylo to 1:3. Těžko se to obrací, ale naštěstí jsme měli vůli a dosáhli na výhru,“ oddychl si opavský útočník.

Domácí se ve druhém dějství dostali zpátky do hry a ve 27. minutě vstřelil kontaktní gól mladý Svoboda. Následovaly výhodné přesilovky Slezanu čtyři na tři, a pak i pět na tři. Kýžená vyrovnávací branka mnohdy visela ve vzduchu, dlouho však nepřicházela.

„V poslední době se nám bohužel přesilovky nedaří. Měli jsme dokonce přesilovku pět na tři a čtyři na tři, ale nepadlo to tam. Naštěstí jsme čtyři minuty před koncem po všelijaké střele vyrovnali,“ pokračoval střelec vyrovnávacího gólu.

„Po buly se kotouč nahodil na branku, zachytil jsem si jej rukou a napodruhé dorazil do brány. Zaplaťpánbůh za to,“ usmíval se osmadvacetiletý hokejista.

Úterní zápas sledovalo na stadionu ve slezské metropoli 1185 diváků, suverénně nejvíc v sezoně.

„Bylo to perfektní. Z hokejového hlediska jsme sice Vsetín nechtěli, ale kvůli té atmosféry je moc dobře, že jsme se na sebe v play-off narazili,“ pochvaloval si robustní forvard.

Opava se tak ujala vedení v sérii a vítězství může potvrdit už ve čtvrtek na ledě Vsetína.

„Je důležité, že jsme první domácí zápas zvládli. Ve Vsetíně by se za nepříznivého stavu série hrálo těžko. Do zápasu můžeme jít s čistou hlavou. Pokládám, že budou chtít vyhrát za každou cenu a půjdou do nás hlava nehlava. My jim to ale znepříjemníme a budeme chtít přivést vítězství,“ dodal Černý.