• pondělí 17. srpna 2009
  • Filip Lefenda

Úterní zápas s Osvětimí nakonec na polském ledě

Zápas proti staronovému účastníkovi nejvyšší polské hokejové soutěže se nakonec odehraje před zraky diváků v Osvětimi. Celek Unia Oświęcim v loňské sezóně vyhrál 1. Polskou národní hokejovou ligu a postoupil tak do Extraligy. Ani tady však tento klub není žádným nováčkem, ba naopak. V letech 1998-2004 to byla právě Unia Osvětim, kdo neměl v rámci polského hokeje konkurenci a vyhrála hned sedmkrát v řade mistrovský titul. Zápas začíná v úterý 18.8. v 18 hodin.

Osvětim jako město asi není příliš nutné představovat. Asi každému se při zmínce o tomto městě vybaví myšlenka zdejšího koncentračního tábora, který byl v období 2. světové války využíván k masovému likvidování Židů.

Dnes jsou tyto prostory lákadlem pro turisty z celé Evropy. Město na jihu Polska má dnes něco málo přes 40 tisíc obyvatel. Rozloha města je 30 km². Samotný hokejový klub byl založen ihned po válce roku 1946.

Pro Slezan je to tak v rámci letošní přípravy prozatím první celek ze zahraničí. Tento týden se Suchánkovi svěřenci představí také na ledě v Orlové. Domácí fanoušci však nemusejí smutnit, následující a zároveň poslední dva týdny přípravy se totiž kompletně odehrají už pouze jen na zimním stadionu v Opavě. Slezan na něm přivítá v odvetě jak Osvětim, tak dalšího polského soupeře, a sice celek Janowa.