• pátek 22. listopadu 2013
  • Vojtěch Konečný

V bitvě o 4. místo se Slezan utká s brněnskou Technikou

Dvacáté první kolo 2. ligy skupiny Východ svede proti sobě dva celky se stejným bodovým ziskem. Jak Brnu, tak i Opavě se podařilo v minulém kole zvítězit a dosáhnout tak třiceti pěti bodové hranice. Naši borci budou chtít jistě navázat na středeční výhru a vyhrát se tentokrát pokusí před domácím publikem. Zajímavý duel začíná v sobotu 23.11 v 17 hodin.

Hokejisté Techniky Brno se nacházejí na 4. místě tabulky právě před domácím Slezanem. Jak už bylo zmíněno výše, oba celky mají shodný počet bodů, Brno se však nachází na lepším umístění díky skóre. Brňané si v minulém kole lehce poradili s Frýdkem-Místkem, když vyhráli jednoznačně 4:0. Svěřencům trenéra Romana Kaňkovského se podařilo skórovat v každé periodě, ve třetí dokonce dvakrát.

Dojem ze středečního utkání však může kazit zranění Vlastimila Odehnala, který si nešťastně zlomil lýtkovou kost a přetrhl vnitřní deltový vaz. Doba léčení se odhaduje na osm až deset týdnu. Statistikám vévodí zkušený forward Jan Fadrný (9+16), který má bohaté zkušenosti ze zahraničních soutěží. Nejlepším střelcem brněnské Techniky je však Jan Česnek, ten má na svém kontě 13 zásahů, ke kterým ještě přidal 8 asistencí. V obraně se můžou Brňané spolehnout na šikovného obránce, Davida Havíře (4+8), jenž má velké zkušenosti s naší extraligou. Post brankářské jedničky patří Jaroslavu Chvátalovi. Záda mu kryje Josef Novák.

K sobotnímu utkání řekl pár slov útočník Techniky Petr Jurča: "Nebude to lehký soupeř, jako byl třeba Frýdek nebo Valašské Meziříčí. Začátek utkání je ale 0:0 a věříme, že uspějeme," burcuje svůj tým.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Kukol, Tichý, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Pavelek, Chalupa, Baďura.

VSK Technika Brno: Chvátal – Habrovec , Havíř, Klimeš, Štindl, Zapletal, Dittrich, Maršálek – Česnek, Fadrný, Brzobohatý – Odehnal, Jurča, Benýšek – Bělohlávek, Zábranský, Látal – Čtvrtníček, Kozák.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní utkání můžete sledovat také prostřednictvím textové on-line reportáže.

Jak to vidí bookmakeři?

HC Slezan Opava - 1,85