• pátek 15. února 2013
  • Jan Mareček

V sobotu čeká Opavu atraktivní duel, přijede druhý Havířov

HC Slezan Opava přivítá v rámci 41. kola na svém ledě jednoho z nejtěžších soupeřů v lize- AZ Havířov. V sobotu 16. 2. od 17:00 budou moct hrát domácí hokejisté konečně bez zatěžkávajícího pocitu možnosti ztráty play off, nyní už je totiž jisté, že si Opava ve vyřazovací části zahraje. Havířov má ve hře stále boj o první místo, na vedoucí Přerov ztrácí dva body. Slezan se nachází na osmé příčce, což mu v tuto chvíli nese zajímavou výhodu, v posledních dvou utkáních nemá již kam klesnout a naopak se může pouze posunout výš.

Účast v play off si Opavané zajistili v minulém kole vítězstvím v Porubě. Proti ostravskému mančaftu to přitom vůbec neměli jednoduché, zásluhou Wolfa se sice dostali do vedení 1:0, Porubě se však podařilo skóre otočit. Josef Tichý vyrovnal, poté ale domácí zaznamenali další zásah a Slezan tak opět prohrával. Jenže v padesáté minutě se trefil Michal Mlýnek a sedmapadesát vteřin před koncem duelu zajistil opavskému výběru tři body Galvas. Slezan tak má na devátý Frýdek-Místek čtyři body náskok a navíc i zápas k dobru, nemůže tak již být přeskočen a má tudíž jistou účast v play off.

Havířov je celou sezonu svými ambicemi i výsledky jinde než Opava, dlouho stál na úplném výsluní tabulky, nyní se však o první příčku pere s Přerovem, jenž má navrch. I tak ale Havířov zůstává možná nejnebezpečnějším týmem v lize, disponuje například nejlepším skóre 157:99, což je nejvíce vstřelených a nejméně obdržených gólů ze všech týmů.

Poslední zápas sehráli AZeťáci derby doma s Karvinou a nebyli úspěšní. Celý zápas tahali za kratší konec a dovolili tak Baníku odvézt si domů všechny tři body za výhru 5:3. Tato prohra může Havířovské mrzet dvojnásob, vedoucí Přerov totiž prohrál právě na Slezanu a v případě výhry by se tak AZ posunul na první místo.

Celkově se spolu Slezan a Havířov v této sezoně utkali třikrát a Opava pokaždé prohrála. Jediný bod si připsala v říjnu, když na ledě AZ podlehla domácím 2:3 v prodloužení. Poslední vzájemný zápas se datuje na 12. 1. Tehdy Slezan v Havířově sice překvapivě vedl 1:0, poté se ale soupeř vzpamatoval a utkání nakonec ovládl v poměru 3:1.

Největší hvězdou havířovského výběru je (alespoň co se statistik týče) útočník Jan Kolařík, který je se 47 kanadskými body (30+17) nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem svého mužstva. Velice nebezpečnou formaci s ním tvoří druhý nejlépe bodující hráč AZ Antonín Pechanec (11+27) a Petr Kanko (9+7). Dalšími hráči na čele statistik hostů jsou Robert Najdek (15+3), Michal Sztefek (9+19) či Jan Daneček (10+13), z útočníků má více než 20 bodů na kontě i Vít Stránský (6+16). Krom kvalitní ofenzivy disponuje tým z hornického města i dobrou defenzivou, vyztuženou nebývale dobře bodujícími obránci. Vyjmenujme si alespoň Petra Prokopa (8+19) a Patrika Rimmela (8+11).

Úvodní buly utkání HC Slezan Opava - AZ Havířov bude vhozeno v sobotu 16. 2. V 17:00 na opavském zimním stadionu.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler - Kocián, Chalupa, Herman - P. Wolf, Měch, Mlýnek - Pavelek, Polok, Vítek - Černý.

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek L., Krisl, Vydra, Rimmel, Hartmann, Zientek M, Jonáš - Říčka, Haas, Klimša - Kanko, Pechanec, Kolařík - Diviš, Kasperlík, Bursík - Maruna, Stránský, Sztefek.

Na oficiální stránky našeho soupeře se můžete podívat zde

Jak to vidí bookmakeři:

Opava- 2,73