• středa 24. srpna 2016
  • Lukáš Jasoněk

V souboji rivalů se opavskému publiku představí Poruba

Opavsko-ostravské derby nabídne divákům pátý přípravný zápas Slezanu, který na svém ledě přivítá ambiciózní celek Poruby. V rámci přípravy se obě mužstva už jednou utkala a z vítězství se radovali Opavští, kteří si z arény RT TORAX odvezli těsnou výhru 2:1. Odvetný duel je na programu ve čtvrtek od 18 hodin.

Program opavských hokejistů je v tomto pracovním týdnu poměrně nabitý. Kromě usilovných tréninků je totiž po nečekaném obratu s exligovým Šumperkem čeká druhé domácí vystoupení během tří dnů. „Pro kluky je to velká zátěž, protože chodí do práce a každý den trénují. Odehrát dvakrát v týdnu zápas není žádná sranda, ale takovou zátěž do sezony potřebujeme. Je to normální věc,“ řekl na úvod Pavel Hulva.

Opavský trenér se krátce vyjádřil také k následujícímu odvetnému zápasu s Porubou: „Ostravský celek nám určitě bude chtít vrátit porážku, ale my se nedáme. Hrajeme doma!“ Zaznělo odhodlaně z jeho úst.

Opava zahájila přípravu s poměrně širokým kádrem, který z kapacitních důvodů bude muset být nejspíš mírně zúžen. „Zatím je to tak, jak to je. Bohužel asi budeme muset jednoho útočníka vyřadit ze soupisky, protože je nás dost. Zkoušeli jsme v obraně Honzu Fišeru, zranil se nám totiž David Galvas. Dáme mu ještě jeden zápas a uvidíme,“ zakončil opavský stratég.

A jak je na tom Poruba? Ta si v přípravném období vede nadmíru dobře. Ze sedmi odehraných zápasů totiž Ostravané prohráli pouze ve zmiňovaném duelu s Opavou. Jedno z nejcennějších vítězství si svěřenci Tomáše Sršně připsali v úterý, kdy na domácím ledě udolali polského mistra Cracovii Krakow v poměru 3:2.

Pokud na opavský Zimní stadion nedorazíte osobně, můžete počínání obou soupeřů sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu.