• úterý 23. ledna 2018
  • Redakce / FOTO: Lukáš Bajgar

Ve středu je tady derby! Slezan vyzve lídra z Poruby

Opavští hokejisté v sobotu urvali vítězství nad ledě Kopřivnice a teď před nimi stojí další výzva. Slezan na svém stadionu ve středu od 18 hodin hostí nedalekého soka z Poruby, který se vyhřívá na čele druholigové tabulky.

Opavští borci se v posledních zápasech zvedli. Ze tří utkání dokázali vytěžit šest bodů, když vyhráli na ledě Valašského Meziříčí a po domácím klopýtnutí naplno bodovali na ledě šesté Kopřivnice. Na ni v tuto chvíli Slezané ztrácí 13 bodů, do konce základní části se Opava ještě porve o 30 bodů.

Chybět jí ale bude brankářská stálice Dušan Šafránek, který bude vypomáhat Valašskému Meziříčí v honbě za co nejlepším umístěním před play-off. První duel za Bobry odchytá Šafránek už ve středu proti Kopřivnici. Ve stejný den čeká Opavu jiný soupeř – Poruba.

S Ostravany nemá opavský výběr v probíhajícím ročníku příliš dobrou bilanci. Porubský celek ovládl všechna čtyři vzájemná utkání, ze kterých Opavští ukrojili jen bod. Kromě listopadového souboje v Ostravě, kdy RT TORAX vyhrál jednoznačným poměrem 9:0, šlo vždy o vyrovnané bitvy.

Na koho si musí dát Slezan pozor? V útoku řádí především Vladimír Luka, který ve 30 zápasech nasázel 20 branek a přidal 21 asistencí, společně s Jiřím Zdeňkem (19+29). Představovat není potřeba ani Tomáše Káňu, který se trefil třináctkrát a zapsal 16 gólových nahrávek. Ve velmi dobré formě hraje také Samuel Ollender, v brance pak spolehlivé výkony odvádí zkušený gólman Hynek Kůdela.

Středeční duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Jakub Koziol, asistovat mu budou čároví sudí Josef Novotný a Radek Šimčík.

Derby startuje na opavském stadionu ve středu 24. ledna od 18 hodin, přijďte podpořit opavský tým. Pokud budete přímo v místě chybět, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.