• úterý 22. listopadu 2011
  • Filip Lefenda

Zápasem Opavy s Přerovem dospěje základní část ke svému poločasu

Už 22. kolo je na programu druholigové skupiny Východ tuto středu. Slezan se v jeho rámci utká na ledě Přerova s tamějšími Zubry. Tabulkoví sousedé, jenž mají shodný počet bodů, si to rozdají na ostří nože. A bude to duel, který, řečeno fotbalovou terminologií, ukončí první poločas základní části. Už v sobotu se Opava totiž představí na ledě Valašského Meziříčí, kde letošní sezónu startovala. Ale nepředbíhejme. Zápas s Přerovem je na programu ve středu 23.11. od 18 hodin.

Slezan je vlivem lepšího skóre na čtvrté příčce právě před Přerovem, který má shodně 37 bodů. Duel tabulkových sousedů tak slibuje atraktivní a vyrovnanou podívanou. Přerov doma letos z devíti utkání prohrál jen dvakrát, na Opavu tak čeká velice silný soupeř.

Slezan měl o víkendu volno a mohl tak léčit zranění, která trápila Michala Kukola a Lukáše Vrábela. Poslední odehrané utkání Opavy se tak datuje na minulou středu, kdy naši hokejisté zdolali na domácím ledě Vsetín v poměru 3:2. To Přerov o víkendu hokej hrál a soupeřil před svým publikem z Prostějovem. Bodovat se však Zubrům nepodařilo, ve „zvířecím“ souboji se totiž vedlo lépe Jestřábům, kteří „odletěli“ se třemi body po výsledku 2:1. Přerov přitom vedl po dvou třetinách 1:0, o bodový zisk přišel domácí tým až v poslední periodě.

První letošní vzájemný duel se vyvedl lépe Slezanu, který v rámci 11. kola doma zvítězil výsledkem 4:2. Hosté sice vedli, ale domácí hráči dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch a dokráčet tak ke třem bodům. Naše branky tehdy zaznamenali Tůma (2), Tichý a Černý.

V brance Přerova se letos objevili tři gólmani. Nejvíce toho odchytal Radek Tihlář. Na druhém místě je v tomto ohledu Jiří Sklenář, ovšem co do úspěšnosti se v tomto ohledu jeví nejlépe Petr Okáč, jenž zatím odchytal čtyři zápasy. V obraně Přerova je nejproduktivnějším mužem Daniel Faltýnek (1+7), hned za ním je v tomto směru Jan Krajíček (3+4), který je zároveň nejtrestanějším Zubrem v týmu. Klubovému hodnocení pak vévodí Jan Kolařík (9+10). O dva body zpět je Pavel Hanák (9+8) a o bodík níže Richard Brančík (6+10). Trenérem je Pavel Sedlák, asistuje mu Lubomír Václavíček.

Sestavy v posledním odehraném utkání:

HC Zubr Přerov (vs. Prostějov): J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kundrátek - Kolařík, Menšík, Černý

HC Slezan Opava (vs. Vsetín): Šafránek – Bednárek, Mosler, Tůma, Kysela, Pavelek, Jurčík - Černý, Měch, Grofek (od 33. Herman) - Kocián, Chalupa, Mlýnek – Polok, Koschatzký, J. Vítek

Na oficiální internetové stránky mužstva z Přerova se můžete podívat zde.

Ze zápasu bude k dispozici textový on-line přenos.

Další zápasy 22. kola

HC Frýdek-Místek – HC Nový Jičín