• sobota 14. března 2009
  • Daniel Bartonec

Ženy vyhrály po samostatných nájezdech v Brně

Opavské hokejistky se také tentokrát v rámci nadstavbové části ženské hokejové ligy představily na venkovním ledě. Také zde, podobně jako v Karviné, podaly velmi dobrý výkon, který se jim dokonce podařil okořenit ziskem hned dvou bodů. Dva body Slezanu zajistila úspěšným nájezdem Kubánková. Za opavské se ještě v průběhu hry trefily Sládečková s Pokornou. Další zpas odehrají naše hokejistky tuto sobotu opět v Brně. Tentokrát se však střetnou s Technikou od 14:45.

HC Bulldogs Brno - HC Slezan Opava - 2:3 (0:0,0:2,2:0 - 0:0) Vyloučení: 2:5 Využití: 1:0. V oslabení: 0:1 Diváci: 46. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3 po samostatných nájezdech

sestava Karviné: Němcová - Prokopová, Kubátová, Uhrová, Střížová, Vrbová, Janáčková, Pešková, Kolaříková, Táborská, Skacilová, Váleková, Sadílková

sestava Opavy: Rišová - Guldová, Kuková, Fišarová, Tomášková, Pokorná, Lukačková, Mičková, Stehlíková, Kubánková, Potěšilová, Krpcová, Kuzníková, Sládečková, Šoltysová

Opavská děvčata odhodlána vrátit soupeři porážku z domácího ledu se do domácích rychle zakousla. Brněnské hráčky však bránily všemi možnými způsoby a tlak Opavy v první třetině přestály.

Nápor Opavy pokračoval také ve druhé třetině a po dorážce Sládečkové a pěkné akci druhé formace zakončené gólem Pokorné, zúročila Opava svůj tlak hned dvami brankami.

Třetí třetina začala opět obrovským tlakem Slezanu. Ve snaze rozhodnout utkání třetí brankou však dopadl kotouč po několika odrazech do brány Opavy. Brno ožilo a začalo vyrovnávat hru. Po hrubce v obranné třetině Opavy, domácí hráčky trestaly a srovnaly stav na 2:2.

Dle regulí se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Rozhodovala síla gólmanek .Proměněn byl až ,, jedenáctý " nájezd opavské Śarloty Kubánkové,který rohodl v náhlé smrti o zisku dvou bodů pro Opavu,která byla po celé utkání lepším celkem a body si zasloužila.