• čtvrtek 15. prosince 2011
  • Filip Lefenda

„Zůstávám optimistou,“ říká sebevědomě Michal Kukol

Po utkání s Prostějovem na něm bylo vidět, že si opavský zadák s osmadvacítkou šáhl až na dno svých sil. Řeč je o Michalu Kukolovi, který se v zápase zapsal i mezi úspěšné střelce. Jeh přesná trefa z prostoru mezi kruhy znamenala snížení na 2:3. Vyrovnat už se ale Opavě nepodařilo. I přes další porážku ale klíčový muž opavské defenzívy zůstává do dalších duelů optimisticky naladěn.

Michale, jak bys zhodnotil dnešní utkání s Prostějovem?

Začali jsme strašidelně. Prvních patnáct minut bylo z naší strany naprosto hrozných. Kdyby Prostějov vedl po první třetině pět šest nula, nikdo by se nemohl divit. Naštěstí nás podržel Sasu (Jiří Novák), který tam tak pět gólovek chytl. Nevím, zda to bylo naší nesoustředěností nebo se oni na nás tak dobře připravili, ale ten začátek byl hrozný. Poté jsme se trochu oklepali, začali jsme s nimi lépe bruslit. Paradoxně jsme inkasovali poměrně nešťastný gól zrovna v momentě, kdy se ten jejich tlak začínal lámat. Ve druhé třetině to už bylo nahoru dolů, srovnali jsme s Prostějovem krok. Bylo to vyrovnané, oba týmy měly šance. Třetí třetina už byla z naší strany dobrá, přehrávali jsme je, ale ten gól už nám tam nepadl.

Nevybavil se ti za stavu 0:3, resp. když jste snížili na 1:3, ten první letošní duel, ve kterém jste rovněž doma prohrávali s Prostějovem 0:3, avšak utkání jste nakonec dokázali otočit a získat tři body?

Jo, já jsem na to myslel. Byl to hodně podobný průběh i v tom, že jsme ze začátku hráli špatně, stejně jako minule. Dnes nám ale chybělo k obratu potřebné štěstí.

Dneska se ti povedlo skórovat. Zkus svou branku popsat.

Myslím, že tam na mě Lukáš Bubák (Černý) vyhrál buly. Kotouč jsem si potáhl a čekal, až se mi tam udělá prostor, abych nikoho netrefil. Nakonec jsem vystřelil a spadlo to tam.

Co říkáš na výkon Jiřího Nováka? Letos chytal poprvé od začátku zápasu a chytal opravdu velmi dobře...

Chytal výborně. Za žádný z obdržených gólů v podstatě nemohl. Navíc chytl tak pět šest gólovek. Já myslím, že si vedl fakt výborně.

V příštím kole jedete do Karviné, která je teď rozjetá a vévodí na prvním místě soutěži. Letos jste tam zaznamenali výhru 10:2. To se ale asi teď očekávat nedá...

Tenkrát nám tam padalo všechno, teď se trápíme. Já si ale myslím, že pokud bude chytat David Iláš, je velká možnost, že bude přemotivovaný. Nebudu ale nic skrývat, já jsem optimista a na Karvinou si věřím. Když jsem je viděl hrát tady u nás nebo i u nich, tak mi nepřišlo, že by měli nějaký extra mančaft. Sice jsou první, ale my máme na to je porazit.