Výborně! Opava pěti góly otočila duel v Šumperku a slaví první výhru

• úterý 29. srpna 2023

Na třetí pokus to vyšlo. Opavští hokejisté po dvou porážkách na úvod zabrali a z ledu nevyzpytatelného Šumperka vezou první vítězství přípravy. Pomyslné tři body se přitom nerodily vůbec lehce, Slezan v polovině zápasu prohrával o dvě branky, pak ale svěřenci kouče Pavla Zdráhala přepnuli na vyšší obrátky a pěti góly utkání otočili. Další prověrku červenobílí sehrají 5. září v Havířově.

přát., úterý 29. 8. 2023

Draci Šumperk

2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Jaroš, 28. Polách (Pitkänen) – 33. Krupa (Šindelář, Rousek), 38. Adamec (Hanák), 39. Horizral (Kadula, Ludvík), 45. Stuchlík (Rousek, 11), 59. Krupa (Thiel). Rozhodčí: Cik – Kašpar, Peluha. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0.

Ryšavý (Kacbunda) – Rutar, Cibuzar, Křivohlávek, Jaakkola, Hohl, Minařík, Jaroš, Nilsson, Šikolák, Pitkänen, Skopal, Polách, Müller, Scheuter, Horký, Drlík, Holub. Trenér: Daniel Káňa

Nowak (Slíž) – Šindelář (C), Ludvík, Hanák, Adamec, Pachula, Thiel, Backa – Krupa, Stuchlík, Rousek (A), Kadula, Beránek, Vojtovič (A), Tarnoczy, Horný, Vendelín, Horizral. Trenér: Pavel Zdráhal

Slezan v přípravě poprvé od první minuty nasadil mezi tři tyče dvacetiletého Antonína Nowaka, Marek Slíž tentokrát zůstal na lavičce. Loňská jednička juniorky Olomouce poprvé inkasovala v 7. minutě, paradoxně během opavské přesilovky. Hosté ztratili kotouč na útočné modré a do trháku šel Tadeáš Jaroš. Zkušený rodák z Opavy zvolil střelu pod lapačku a nemýlil se - 1:0. V dalších minutách byl Šumperk o něco aktivnějším týmem a k vidění byly fauly na obou stranách, do kabin se ale odcházelo za těsného vedení pro domácí.

Po změně stran Opavští poměrně znatelně přidali, Milan Ryšavý v brance Draků ale všechny projektily Slezanu neomylně chytal. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Tvrdé Jarošovo zakončení z 24. minuty sice ještě Opava přežila, v čase 27:29 ale dostal před branku ideálně naservírovaný Adam Polách a Nowak byl bez šance zasáhnout.

Jenže to bylo ze strany domácích vše.

Poměr sil na ledě se přesně v polovině zápasu zcela otočil a najednou to byli Slezané, kteří diktovali tempo hry. Do utkání hosty vrátil v početní výhodě díky důrazné práci v předbrankovém prostoru dorážející Tomáš Krupa, za dalších pět minut se po spolupráci dvou zadáků prosadil zblízka po průnikové přihrávce Tomáše Hanáka Andrej Adamec. Za dalších pár desítek vteřin Opava poprvé vedla, mezi kruhy se totiž v okolí poskakujícího kotouče nejlépe zorientoval Mario Horizral.

V poslední dvacetiminutovce Slezan své vedení navíc ještě pojistil. V přesilovce vymyslel Tomáš Rousek parádní přihrávku pro Kryštofa Stuchlíka, kterému už stačilo kotouč usměrnit za záda Ryšavého. Drakům docházela s přibývajícími minutami síla, a v čase 58:50 přidal páté razítko na opavské vítězství svou druhou brankou v utkání Tomáš Krupa.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): V brance jsme dnes dali prostor Tondovi Nowakovi a ten nás nezklamal, za to jsme rádi. Začali jsme ale vlažně, bez pohybu. Nebylo to z naší strany dobré a hráčům jsme domluvili, udělali jsme i nějaké změny v sestavě. Hra poté byla podle našich představ, byli jsme aktivní, dobře jsme rotovali a soupeře nutili k faulům. Díky tomu se nám podařilo dostat do tlaku a zápas otočit, dohrát se nám to navíc podařilo vklidu.

Nastoupilo za nás několik kluků, o jejichž formě působení momentálně jednáme. Mám radost, že si zatím dobře vedou junioři Backa s Vendelínem, zajímavě vypadá i mladý bek Adamec z Poruby. Útočník Mario Horizral dal taky gól, a má zajímavé momenty. Ještě tady bude několik dnů na zkoušku a pak se uvidí, co dál.