V krnovské premiéře Opava doplatila na špatný pohyb, Šumperku těsně podlehla

• úterý 12. září 2023

Hokejistům opavského áčka úvodní vystoupení na ledě krnovské Krystal arény zhořklo. Svěřenci kouče Pavla Zdráhala v úterý padli na svém novém domovském stánku se Šumperkem 4:5. Klíčovou se pro vývoj utkání ukázala býti druhá část hry, kterou Draci vyhráli 4:3. Do třetí třetiny tak Opava vstupovala za stavu 3:5 a v jejich silách byla pouze korekce skóre po brance Adama Beránka.

přát., úterý 12. 9. 2023

4:5 (0:1, 3:4, 1:0)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 25. Vojtovič (Ludvík, Vašenka), 29. Kadula (Štindl), 40. Kotásek (Ludvík, Stuchlík), 53. Beránek (Vojtovič, Thiel) – 9. Scheuter (Horký), 22. Scheuter (Horký, Rutar), 24. Cibuzar (Skopal), 28. Pitkänen (Skopal), 33. Šišolák (Jaroš, Jaakkola).

Slíž (od 29. Nowak) – Šindelář (C), Ervasti, Adamec, Holík, Thiel, Pachula, Ludvík – Krupa, Stuchlík, Kotásek, Brada, Štindl (A), Kadula, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Horizral, Hendrych, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

Ryšavý (Kacbunda) – Rutar (A), Hohl, Jaakkola, Hajduch, Křivohlávek, Cibuzar, Minařík – Jaroš (C), Nilsson, Šišolák, Pitkänen, Skopal, Polách, Müller (A), Scheuter, Horký. Trenér: David Káňa.

Opavští do své premiérové krnovské partie vstoupili poměrně aktivně. Velice blízko otevření brankového účtu utkání byl na konci sedmé minuty Jan Vojtovič. Opava v přesilovce sehrála pohlednou kombinaci, na jejímž konci mladý křídelník pálil z mezikruží, gólovou radost mu ovšem překazilo břevno. Co se nepovedlo domácím, to se na druhé straně podařilo Drakům. Střela Horkého sice na branku neprošla, kotouč se ale doleva odrazil k nikým nehlídanému Adamovi Scheuterovi, který ranou pod horní tyč poslal Šumperk do vedení. Hosty vstřelená branka nakopla a i přes hru na pouhé tři formace měli mnohem lepší pohyb, z čehož pramenily také další šance. Ty však zlikvidoval Marek Slíž a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1.

Druhá třetina nabídla bezpochyby nejzajímavější momenty utkání. Rychlé přečíslení hostů zakončil do poloprázdné klece znovu Adam Scheuter, o chvíli později navíc dostal moře prostoru mezi kruhy zadák Josef Cibuzar a bylo to už 0:3. Slezan ale zbraně nesložil. 45 sekund po třetí inkasované brance tečoval Ludvíkovo nahození od modré přímo mezi betony Ryšavého Jan Vojtovič a Opava byla zpátky v zápase.

Brankové hody pokračovaly v polovině druhé části hry. Ve 28. minutě nabral na levém křídle velkou rychlost Fin Otto Pitkänen, který se natlačil až před opavskou branku a puk nakonec procedil mezi bližší tyčí a Slížem. Slezan ale záhy znovu korigoval na rozdíl dvou gólů, po dobré přihrávce Štindla se o to projektilem z mezikruží postaral Kryštof Kadula.

Opava následně vyměnila brankáře a do hry šel Antonín Nowak. Neprůstřelnost havířovského odchovance ovšem trvala pouhé čtyři minuty. Ještě než se talentovaný gólman stačil pořádně rozkoukat, inkasoval z dorážky Ondřeje Šišoláka. Půl minuty před koncem druhé periody se ještě trefili i červenobílí, v nepřehledné situaci se před brankou nejlépe zorientoval Alex Kotásek - 3:5.

V poslední dvacetiminutovce Opavští přidali a chtěli ještě s vývojem utkání něco udělat, znovu a znovu ovšem naráželi na dobře chytajícího Ryšavého. Ten znovu kapituloval až v čase 52:35. Thiel vystřelil od modré, šumperský gólman puk vykopl betonem přímo k Adamu Beránkovi a ten přesnou dorážkou zadělal na drama. To se ovšem tak úplně nekonalo. Šumperští totiž Slezan v posledních minutách téměř do ničeho nepustili a úspěch v podobě vyrovnávací branky nepřinesla ani závěrečná hra Opavy v šesti.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Byli jsme na tom dnes s pohybem daleko hůř, než Šumperk. Těžko říct, čím to bylo, možná to bylo dáno i tím, že jsme se seznamovali s prostředím. Náš výkon byl takový nemastný, neslaný a popravdě už včera na prvním tréninku to bylo z naší strany takové mdlé. Musíme to ale brát i z jiné stránky - v posledních zápasech jsme uhráli slušné výsledky a po dnešku vidíme, na čem musíme pracovat. Inkasované branky pramenily z toho, že jsme nestíhali v poli. V tu chvíli jsme nebyli schopní včas dostupovat a kupili jsme chyby. Na příští týden se ještě snažíme sehnat soupeře, zatím to ale vypadá, pokud se nám to ale nepovede, bude pro nás generálkou úterní zápas s domácím Krnovem.