Ani s trenérem Dobošem Slezané neudrželi vedení 4:1

• středa 22. října 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani ve dvanáctém kole se vedení Slezanu neproměnilo v tříbodové vítězství. Místo nemocného trenéra Chalupy byl povolán asistent Josef Doboš. O tom, že nové koště dobře mete, se diváci mohli přesvědčit už v úvodu zápasu. Opava hosty přitlačila a po čtyřech minutách vedla 2:0, ve druhé třetině dokonce 4:1. O tom, že v Opavě ani za tohoto stavu ještě nemusí být rozhodnuto, se domácí už několikrát přesvědčili. A i když ještě pět minut před koncem drželi Slezané vedení 5:3, dokázali o něj do konce třetiny přijít a tak se musí spokojit se dvěma body za výhru 6:5 v prodloužení.

, středa 22. 10. 2003

6:5p

HK Jestřábi Prostějov

2. Šebesta (Sochorek), 4. Mikšan, 21. Sochorek (Prokop), 27. Komínek (Duba), 46. Sochorek (Suchánek, Šebesta), 61. Sochorek (Šebesta) - 7. Smejkal (Černý, Zátopek), 37. Smejkal (Kumstát, Černý), 45. Pospíšil (Hradecký), 56. Procházka (Zátopek), 57. Pospíšil (Kumstát). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 650. Střely na branku: 30:32.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Ručka, Dresler, Kramný - Suchánek, Sochorek (35.-40. Stejskal), Šebesta - Lhotský, Harazim, Mikšan - Duba, Zdeněk, Komínek. <br>Trenér Josef Doboš.

Piterka (28.Hamrla) - Zátopek, Kumstát, Pospíšil, Světlík, Vlček, Šeda, Florán - Černý, Procházka, Smejkal - Hradecký, Záhorovský, Streit - Antonovič, Studený, Jelínek - Sochor, Kašík.<br> Trenér Petr Zachar.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči:1.Sochorek,2.Šebesta,3.Mikšan

Lahůdka zápasu:Ve 26. minutě při přesilové hře si najel na levém křídle na Dubovu příhru David Komínek, zbavil se nejdříve obránce, potom objel Piterkovu branku a krásnou střelou pod víko vyhnal golmana na střídačku.

Zajímavost zápasu: Zajímavostí nemůže být nic jiného než prostějovské vstání z mrtvých, zvláště vypětí, jakým dosáhli vyrovnání v posledních pěti minutách a skandování domácích fandů o prodávání zápasů.

Co rozhodlo: Opět rozhodla opavská stará nemoc, kdy hráči ve třetí třetině úplně odejdou a dovolí tak soupeři, aby už poněkolikáté vyrovnali prohraný zápas.

Zápas začal podobným způsobem jako proti Havířovu minulý týden. Opava vrhla všechny síly do útoku a netrvalo dlouho a domácí si vytvořili slibné příležitosti. Hned v 1. minutě vystřelil od modré Růčka a Piterka měl plné ruce práce s Mikšanovou dorážkou. Prostějov odpověděl kontrem Hradeckého, který mezi kruhy našel volného Streita, ale Šlupina puk zpacifikoval. Hned při druhém střídání se zapojil do souhry první pětky "marod" Sochorek, který uvolnil na levém křídle rozjetého Šebestu, ten se zbavil bránícího hráče a pohodlně bekhendem skóroval.

Pavel Šebesta hrál s velkou chutí a po další spolupráci se Sochorkem jen těsně minul Piterkovu bránu. Ve 4. minutě však David Mikšan dojel téměř ztracený puk, najel si mezi kruhy a zápěstím překonal gólmana. Opava byla na koni a po faulu Vlčka si zahrála první přesilovku. Šance si však nevypracovala a naopak posílila hanácké sebevědomí. Dnes dobře hrající Černý se na modré neunáhlil, puk předložil mezi kruhy lépe postavenému Smékalovi a ten prostřelil bezmocného Šlupinu.

V 8. minutě byl vyloučen Vosátko a Černý znovu chytře nahrával před bránu, kam si najel Kumstát, ale jeho střela mířila těsně nad. Poté se hra na dlouho uklidnila, až v 17. minutě vyslal Vosátko do útoku najetého Mikšana, ten si položil Piterku, ale puk správně nezvedl a i tak do kabin odcházeli spokojeni více domácí.

Opavě se podařil úvod i ve druhé části, když se na modré napřáhl ke střele Prokop a Sochorek umě změnil traektorii puku přímo do brány. Potom se na hřišti přiostřilo, z čehož ve 26. minutě vyplynula přesilovka pro domácí, David Komínek se krásně zbavil beka, obkroužil bránu a zápěstím zamířil do horního rohu brány. To už bylo na mladého Piterku moc a do brány pustil zkušenějšího Hamrlu.

Dále se hrálo tvrdě a znovu z přesilové hry měl možnost zvýraznit domácí vedení Vosátko, který si najel na Harazimův pas, ale na brankáře si nepřišel. Ve 34. minutě našel Růčka na modré Harazima, ale ten tváří v tvář prostějovského brankáře nepřelstil. Na druhé straně však hanáci rozebrali domácí obranu, Kumstát našel před Šlupinou volného Smékala a ten svým druhým gólem snížil na 4:2 a podle místní tradice nebylo stále nic rozhodnuto.

Tentokrát vstoupili do začátku třetiny lépe hosté, zamkli domácí hráče před Šlupinu. Ten nejdříve s problémy vyrazil Procházkovu dorážku, ale když vypálil od modré Pospíšil, vůbec nezareagoval. Opavě docházelo, že tato hra k vítězství nepovede a tak se znovu vrhla na obléhání branky hostů. Nejprve aktivní Šebesta v samostatném nájezdu Hamrlu nepřekonal, ale ve 45. minutě vypálil od modré Suchánek, puk se odrazil k Šebestovi, který mířil do tyče, avšak odražený kotouč doklepl do prázdné brány číhající Sochorek.

Opava hraje aktivně a až do 56. minuty nepustila Prostějov vůbec ke střele. Pak se z ojedinělé akce prosadil tečí Zátopkovi střely Procházka a Opava se už po několikáté v závěru o své vedení. Hanákům se ale naskytla možnost srovnat prakticky ztracený zápas a tak se stále snažili dobývat Šlupinovu bránu. Tři minuty před koncem zapomněli obránci za zády obránce Pospíšila a ten svým druhým gólem srovnal zápas.

To však nebylo všechno a kdyby proměnili hosté v poslední minutě dva nájezdy do otevřené opavské obrany, mohli se radovat z dokonalého obratu. Nepodařilo se jim to a tak nabídli možnost Opavě skórovat hned v první minutě prodloužení, když Šebesta přihrál při hře čtyř proti čtyřem do jízdy Sochorkovi a ten návrat do sestavy okořenil svým třetím gólem.

Josef Doboš: Utkání jsme měli velmi dobře rozehrané. Brzy jsme vedli 2:0, pak jsme rychle inkasovali, což nás dostalo trochu do útlumu. Naštěstí se z toho kluci dostali a postupně navyšovali náš náskok až do stavu 4:1. Kdybychom pak ještě využili některou ze šancí, nebylo by o vítězi pochyb. Když hosté snížili, začali jsme se zase bát o výsledek; měli jsme podržet puk na vlastních hokejkách a klidně zápas dohrát. Bohužel nás opět srazily individuální chyby. Málem jsme na konci mohli ještě prohrát, takže jsem rád i za ty dva body.

Petr Zachar: Viděli jsme vyrovnané utkání. Nám nevyšel začátek utkání, rychle jsme prohrávali. Smekám před mužstvem klobouk, protože se za nepříznivého stavu nepoložilo. Bohužel nám dobře nezachytal brankář, což jsme řešili jejich výměnou, která se promítla pozitivně. Je mi líto závěru, kdy jsme byli lepší, ale střelecké štěstí jsme si vybrali již na vstřelení vyrovnávacích branek.