Ani tentokrát si Opava z venku body neveze, Slezan padl na ledě Nového Jičína

• středa 26. října 2016
  • Soňa Molatová

Po debaklu v Porubě si Opavští zvýšili sebevědomí na domácím ledě při sobotním zápase s Hodonínem, který porazili 5:2. Ve středu vyrazili pro body do Nového Jičína, který kraloval spodku tabulky a tak měl Slezan šanci zastavit sérii venkovních proher u papírově slabšího soupeře. Přes vyrovnanou bitvu však ke konci zápasu za domácím celkem zaostávali o jeden gól, kvůli čemuž se dvě minuty před koncem vypravil z brány Dušan Šafránek na střídačku. Do prázdné klece poté zasadil Opavě čtvrtou ránu Chvostek a zpečetil tak výhru domácího týmu.

13. kolo, středa 26. 10. 2016

4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Kocián (Novotný, Ižacký), 41. Novotný (Ižacký, Kocián), 57. Gebauer(Ižacký, Novotný), 60. Chvostek(Hruška) – 38. Chalupa (Rousek, Holík), 45. Vítek(Galvas). Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Axman. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 .

Slovák – Stránský, Bartko, Běhal, Hruška, Bartoň, Vašut, Dresler – Gebauer, Slovák, Christov, Zdeněk, Chvostek, Ižacký, Kocián, Málek, Sonnek, Schwarz, Novotný, Uhlár

Šafránek – Štěpánek, Holík, Galvas, Černý, Mosler, Šindelář, Slavík, Rousek – Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Hartmann, Štindl, Beneš

První třetina se obešla bez jediné branky, diváci si museli počkat až do 24. minuty, kdy se Šafránka povedlo propálit Ivu Kociánovi. Naději přinesl opavské střídačce gól Petra Chalupy, kterým hostující útočník vyrovnal na 1:1.

Druhou třetinu odstartovala krátká přetahovaná. Poté, co za Šafránkova záda poslal puk Dominik Novotný a přizpůsobil skóre domácímu celku, povedlo se Jakubu Vítkovi dostat kotouč do novojičínské sítě a opět bylo vyrovnáno. Tím ale byly góly pro druhou periodu vyčerpány.

Poslední dvacetiminutovku si svými brankami režírovalo domácí mužstvo. Po gólu Robina Gebauera měli domácí tři body s jednogólovým náskokem sice v hrsti, ale dvě minuty před koncem hry Opava odvolala z brány gólmana a posílena v poli se pokoušela o vyrovnání. Namísto toho ovšem počtvrté inkasovala do nestřežené kasy po střele Chvostka, který svým gólem v poslední minutě zápasu zpečetil vítězství Nového Jičína.