Berounu stačila k vítězství jediná branka

• středa 05. listopadu 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani s novým trenérem Dobošem se domácím nepovedlo zlomit prokletí domácích zápasů. Ačkoli hráli lépe než v předchozích zápasech, gól se jim vstřelit nepovedl a tak rozhodlo využití pětiminutové přesilovky za faul Mikšana. Domácí mohli několikrát vyrovnat, v cestě jim stál dnes výborný golman Kopřiva, který chytá zároveň za extraligové Kladno.

, středa 5. 11. 2003

0:1

HC Berounští Medvědi

16. Chotěborský (Dobrovolný, Šinágl) Rozhodčí: Hradil - Kulajský, Lipina. Vyloučení: 5:8 navíc Mikšan (Opava) 5 min. plus do konce. Využití: 0:1. Diváci: 460. Střely na branku: 23:25.

Šlupina - Přibyla, Dresler, Ručka, Vosátko, Vnenk, Mocek, Kramný - Šebesta, Sochorek, Horný - Kaňka, Harazim, Kříž - Polanský, Zbořil, Mikšan - Zdeněk, Stejskal, Krenželok.

Kopřiva - Jelínek, Vaněček, Ševc, Veber, Jareš, Holub, Chotěborský, Dobrovolný - Besser, Šinágl, Gengel - Frolík, Eiselt, Víšek - Horčička, Slížek, Novotný - Havel, Křesťan, Jech.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1.Horný, 2.Přibyla, 3. Šlupina

Lahůdka zápasu: Už v 5. minutě se blýsknul kličkou u pravého mantinelu Horný, před brankou našel volného Šebestu, ale jeho dobrou ránu k tyči Kopřiva vyrazil.

Zajímavost zápasu: V 16. minutě za stavu 0:1 rozhodčí neposoudil zalehnutí puku jedním z domácích obránců v brankovišti žádným trestem, správně by mělo následovat trestné střílení nebo dvouminutový trest.

Co rozhodlo?: Výborný výkon obou brankářů a hlavně využitá pětiminutová přesilovka hostí za Mikšanovu hru vysokou holí.

Zápas začal velmi opatrně, až v 5. minutě se představil navrátilec Karel Horný, který našel před brankou ideálně postaveného Šebestu, ten však zblízka Kopřivu nepřekonal. Zanedlouho odpověděl na druhé straně Chotěborský, od modré si najel až před Šlupinu, ale ten mu včas stačil skočit pod nohy.

V 11. minutě došlo k rozhodujícímu okamžiku zápasu, v souboji jeden na jednoho David Mikšan zranil v obličeji berounského Novotného a musel odejít do sprch. Hostům se tak naskytla příležitost hrát pětiminutovou přesilovou hru. Opava však výborně bránila a nedávala hostům šanci k pořádné akci. Už to vypadalo, že se ubrání, ale půl minuty před koncem napřáhl od modré Chotěborský a Šlupina na jeho tečovanou střelu mezi betony nezareagoval.

Berounští se chytili a v trvající přesilovce zavezl puk do pásma Eiselt, puk se odrazil mimo dosah brankáře, ale včasným zalehnutím zažehnal pohromu jeden z obránců. První třetinu tedy sehráli lépe hosté, Opava brankáře Kopřivu moc nezaměstnala.

Ve 25. minutě ujeli v tandemu Víšek s Eiseltem a druhý jmenovaný trefil z prostoru mezi kruhy pravou tyč Šlupinovy brány. Domácí odpověděli v přesilovce Sochorkem, který se za bránou zbavil obránce, vystřelil, ale Kopřiva vytáhl ramenem nad. Ve 32. měla Opava velkou šanci na vyrovnání ve formě přesilové hry pět na tři. Největší šanci si vytvořil Horný, který se uvolnil mezi kruhy, ale brankář sřelu nad vyrážečku zneškodnil.

Domácí mají stále převahu. Ve 36. minutě si na Sochorkovu příhru od mantinelu najel Přibyla, ovšem těsně minul odkrytou branku, brankář Kopřiva se vyznamenal i při dalších střelách a tak do kabin odcházeli z jednobrankovým náskokem opět hosté.

Třetí třetinu začal lépe Beroun, ve 45. minutě předvedl nejhezčí akci utkání Eiselt, který projel celým hřištěm až před Šlupinu, ale opět trefil jen tyč. Domácím se naskytla šance k vyrovnání až v 53. minutě, když se v přesilovce dostane puk k volnému Růčkovi, ale ten místo odkryté brány trefil padajícího obránce.

V 57. minutě se Opava dostala k poslednímu náporu, Zbořil si po levém křídle sjel až před Kopřivu, ale míří nad, Přibyla si najel mezi kruhy, ale Kopřiva stačí zasáhnout a tak domácí odvolali brankáře Šlupinu z brány. Přestože se hosté mohli několikrát trefit do opuštěné klece, nevyužili toho a tak deset vteřin před závěrečnou sirénou vypálil novic Kaňka, puk trefil mimo, vznikl závar, v poslední vteřině vypálil Šebesta, ale ke smůle domácích trefil jen horní tyč. Po výborném zápase si tak všechny body za výhru odvezli hosté.

Josef Doboš: Věděli jsme o síle, kterou Beroun disponuje, a že je to kvalitní mužstvo, což potvrzuje i jeho postavení v tabulce. Chtěli jsme začít pečlivým pokrýváním středního pásma, tak jsme hráli i v Boleslavi. Brzy ale byl vyloučen Mikšan na pět minut a do konce zápasu, takže se nám zhroutila jedna lajna a museli jsme točit jen tři pravá křídla. Soupeř hrál velmi dobře, prakticky nás k ničemu nepustil. Nám trochu vázla rozehrávka beků na útočníky a navíc jsme nedali gól, takže Beroun vyhrál zaslouženě. Bez branek se utkání vyhrávat nedají.

Leo Gudas: S dnešním výkonem a třemi získanými body jsem spokojen, škoda jen, že jsme nedali víc gólů. Šancí jsme měli dost, poté nás soupeř přitlačil a i on si vytvořil dobré příležitosti. Jsem rád, jak zápas nakonec dopadl.