Brněnská ofenzíva se probrala v nepravý čas, odskákala to Opava

• sobota 30. října 2010

Hodně nevydařené utkání mají za sebou opavští hokejisté, kteří se v sobotu vydali do Rosic změřit síly s Technikou Brno. Domácí vstupovali do zápasu s vizitkou nejhoršího útoku ligy, ovšem dnes tato fakta neplatila. Technika nasázela Opavě pět branek a připsala si tak plný bodový zisk za jednoznačné vítězství 5:1. Opava doplatila zejména na zpackaný vstup do utkání, když prohrávala již po pár minutách 3:0. Čestný úspěch hostů zaznamenal obránce Kukol.

15. kolo, sobota 30. 10. 2010

Technika Hockey Brno

5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Mráz (Rajnoha, Fára), 4. Rajnoha (Habrovec, Mráz), 9. Odehnal (Brzobohatý, Benýšek), 46. Benýšek (Strýček), 57. Habrovec (Mráz) - 41. Kukol (Černý, Měch) . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Jirkův - Habrovec, Žalud, Vojsovič, Babic, Úlehla, Strýček, Košecký - Mráz, Bělohlávek, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Matouš, Fára, Špaček, Šedý

Iláš - Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Schreier - Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Mlýnek

Slezané přijeli do Rosic v roli mírného favorita, ovšem jak se později ukázalo, předpoklady šly stranou. Technika šla za tříbodovým ziskem tvrdě hned od začátku střetnutí. Již ve třetí minutě otevřel skóre Mráz, který za Iláše dorážel střelu Rajnohy. Neuběhla ani minuta a domácí se radovali podruhé. Ránu Habrovce vyrazil Iláš pouze před sebe, naneštěstí pro něj se kotouče zmocnil aktivní Rajnoha a zasunul puk do opavské svatyně. A aby toho nebylo málo, zmar ve hře Opavy pokračoval i nadále. O chvíli později totiž zamířil na trestnou lavici Radek Tůma a domácí hráli přesilovku. V té zužitkoval Odehnal dobrý pas Brzobohatého a poslal brněnský celek do tříbrankového brejku. Největší opavskou šanci v první dvacetiminutovce zaznamenal Polok, ovšem jeho pokus lapil výborný Jirkův. V další fázi úvodního dějství už ovšem kralovali opět domácí, skóre se však před přestávkou už neměnilo.

S poměrně solidním náskokem vstupovala Technika do druhé třetiny, Slezanu jakoby nepovedený vstup do zápasu vzal vítr z plachet. Nervozita na opavských holích znamenala dvojnásobnou přesilovku pro Brno, gól ovšem zaznamenán nebyl. V třicáté sedmé minutě se sám před Jirkůvem zjevil opět Polok, ten však nechal pouze vyniknout brněnského strážce. V samotném závěru dvacetiminutovky mohl na domácí straně zvýšit Brzobohatý, avšak nadějné přečíslení v branku zužitkovat nedokázal.

Poslední třetina začala vyloučením na straně Brna a vykřesáním naděje pro opavské barvy. Při hře v početní výhodě se totiž přesnou dělovkou prezentoval Michal Kukol a Jirkův tak poprvé, avšak pro Opavu také naposled, lovil kotouč ze své sítě. Další branky už totiž Slezan nepřidal. Byli to naopak domácí, kdo ještě zvyšoval svůj náskok. Rovněž v přesilovce Iláš vyrazil bombu Strýčka, na dorážku Benýška už byl ovšem krátký. Zkázu opavského mančaftu pak dokonal tři minuty před závěrečnou sirénou Habrovec, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

V souboji nejlepší obrany s nejhorším útokem tak nakonec překvapivě a jednoznačně zvítězili brněnští hokejisté.