Co se nepovedlo v sobotu vyšlo v neděli, Slezan vyhrál v Hodoníně 4:3

• neděle 02. března 2008
  • Michal Berg

Dva skvělé zápasy mají opavští hokejisté za sebou ve čtvrtfinále play-off. Zatímco v tom prvním ještě favorizovaný Hodonín otočil nepříznivý stav, v neděli už hráči Slezanu dokázali svého soupeře přehrát a zvítězit. Domácí celý zápas jen dotahovali a přestože se jim podařilo stáhnout vedení Opavy 3:1, rozhodující branku vstřelil v 51. minutě Jindřich Suchý. Stav série je tedy 1:1 a nyní oba týmy čekají zápasy na opavském ledě, které budou na programu v úterý a ve středu vždy od 18:00.

ČF, neděle 2. 3. 2008

SHK Hodonín

Branky: 24. Knebl (Březina), 36. Meixner (Hoza), 46. Hoza (Březina) - 11. Čavrk (Suchý), 25. Kovalovský (Polok, Tichý), 27. Kocián (Tichý), 51. Suchý (Tůma, Chalupa). Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Klein. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 2350.

Maláč – Březina, Sladký, Pokorný, Šťastný, Pochylý, Ivičič – Hoza, Meixner, Kočara – Barták, Peš, Matušek – Sojčík, Zábranský, Obdržálek – Hudíček, Bártík, Knebl.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plánovský - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Chalupa, Suchý - Kocián, Polok, Kovalovský - Weiss, Kříž, Mlýnek.

Zatímco v prvním zápase domácí na hráče Opavy vlétli a brzy vedli o dva góly, ve druhém utkání byl úvod o poznání vyrovnanější a byla to dokonce Opava, která se dostala do vedení. Suchý uvolnil na levém křídle Čavrka, který po několika krocích prostřelil brankáře Maláče.

Inkasovaná branka hosty povzbudila a domácí gólman musel rychle zasahovat při další šanci Poloka. Na druhé straně se vyznamenal Iláš při domácí přesilovce, kdy dvakrát zlikvidoval střelu Sladkého.

Na začátku druhé třetiny dostali domácí příležitost hrát proti třem Opavským, ale přesilovka se jim nedařila a červenobílí se dokázali ubránit. Po chvíli už ale domácí stadion vybuchl nadšením. Marek Knebl si za obranou počíhal na Březinovu nahrávku a přesnou střelou srovnal.

Opavské hráče to ale nepoložilo a o minutu později už Opava opět vedla. Po bleskové přihrávce Tichého se do brejku dostal David Kovalovský, domácí hráč jej sice fauloval, Kovalovský ale dokázal nadvakrát zakončit a překonat brankáře Maláče. A o minutu později se situace opakovala, jen v odlišném obsazení při zakončení. Josef Tichý tentokrát vyslal do brejku Ivo Kociána, který z levého křídla zvýšil na 3:1!

Pro domácí to byla ledová sprcha, ještě do konce třetiny se ale dokázali vzpamatovat. Po nepřehledné situaci před Ilášem sklepl přes jeho rameno do branky puk domácí kapitán Meixner a snížil na 2:3.

Ve třetí části domácí začali stupňovat svůj tlak, opavští hráči kapitulovali ale až při hře ve třech. Proti dorážce Michala Hozy byl David Iláš bezmocný. Sobotní scénář se ale neopakoval, Slezan hrál i nadále aktivně a odměnou jim byla čtvrtá branka, při které našel Radek Tůma přesně hokejku Jindřicha Suchého a ten v klíčovém okamžiku protrhl své střelecké trápení - trefil se po šestnácti zápasech bez gólu!

Domácí se snažili o vyrovnání, ale dvakrát jim hráči Slezanu ujeli v brejku a situaci musel hasit brankář Maláč. Největší šanci na vyrovnání měl dvě minuty před koncem Peš, který si pěkně nabruslil před Iláše, ale opavský gólman svůj tým podržel.

Při domácí hře bez brankáře ještě Suchý trefil tyč prázné branky, nemuselo jej to ale mrzet, jelikož Opava obětavým výkonem své vedení v poslední minutě uhájila.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Nemůžeme ve dvou domácích zápase dostat osm branek. Hráči Opavy nás přebruslovali, hráli agresivně, na hranici pravidel, tak se play-off hraje. V podstatě celý zápas jsme jen dotahovali. Opava už má jiný tým, než proti nám hrál v těch dvou zápasech v základní části. Do zápasů v Opavě musíme zásadně zlepšit přístup ke hře.

Karel Suchánek (Opava): První dvě třetiny jsme byli lepší, měli jsme častěji puk pod kontrolou a dobře jsme bruslili. Naštěstí jsme neudělali chyby jako včera a dokázali zápas vyhrát. Podle mě byl k vidění vynikající hokej na obou stranách. Nakonec jsme byli šťastnější my.