Další překvapení na úkor favorita

• sobota 11. prosince 2004
  • Libor Kult, Tomáš Kubánek

O p a v a - Opavští hokejisté si letos obzvláště libují v trápení favorizovanějších celků. Po tříbodových importech například z Hradce Králové či Komety Brno ukořistili tentokráte body dva z dalekého Chomutova. V sestavě, ve které opět chyběli např. Hruška nebo Hulva dokázali ubránit velké množství nájezdů domácích útočníků. Velkou zásluhu na výborném výsledku měly skvělé zákroky Žigardyho a dvě branky Tomáše Lhotského, pro kterého to byly premiérové trefy v této sezóně.

30. kolo, sobota 11. 12. 2004

KLH Chomutov

1:2p (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 26. Szakal (Šíp) – 22. T. Lhotský, 63. T. Lhotský. Rozhodčí: Machačný - Machač, Vitík. Vyloučení: 5:8 navíc Hájek 10 minut+DKU - Kašík 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 1300. Střely na branku: 38:21.

Podolka - Hájek, Révay, Nosek, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Pražák, Mikšovic, Martenek

Žigardy - Bartoň, Spitzer, Kramný, Procházka, Přibyla, Vnenk, Sadloň - T.Lhotský, Harazim, Adamčík - Kříž, Boháč, L.Lhotský - Suchánek, Kašík, Langhammer - Martiník

Dá se říci, že souboj Chomutova s Opavou se zúžil na rovinu chomutovští střelci versus opavský gólman Žigardy. Ten dokázal pochytat i nemožné a otupil spolu s důslednou obranou ostří Severočeského útoku z posledních utkání na Duhovém stadionu.

Počátek zápasu se nesl ve znamení vzájemného oťukávání soupeřů. Obě družstva poměrně často kazila finální přihrávky, a tak šancí bylo poskrovnu. Dříve zpřesnili hru domácí, ale šance zůstaly nevyužity. V 7.minutě jela dvojice Šíp-Jíra na jediného obránce, ovšem obránci svou chybu napravili a Šíp dodatečně pokryli. Za dvě minuty neuspěl v samostatném nájezdu Mikšovic a za dalších 60 sekund dopadl stejně Jíra, které defenziva Slezanů nechala za svými zády. Oba vychytal Žigardy. V polovině třetiny se opavští na delší čas usadili v útočném pásmu, avšak jejich kombinace se odehrávaly povětšinou v rohu nebo u mantinelů. Domácím se nedařily ani přesilovky. Poté dvakrát zahrozili hosté, ale se švihem Kramného i pokusem Boháče si Podolka poradil. V předposlední minutě třetiny se už už radoval Révay, ale jeho tečovaná rána skončila na tyči.

I úvod druhého dějství byl poznamenán špatnou kombinací obou týmu. Z ničeho nic však udeřili ve 22.minutě hosté. Stačilo jim k tomu 24 vteřin první přesilovky, po nichž zavěsil Tomáš Lhotský – 0:1. Gól pořádně rozlítil nejproduktivnějšího obránce ligy Davida Hájka, který si za protesty vysloužil 10-minutový trest a po něm i trest do konce utkání. I bez své opory dokázali Chomutovští vyrovnat. Jediná sekunda zbývala vypršet z 26.minuty, když na modré napřáhl Martin Szakal a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. V dalším průběhu této třetiny došlo k dvěma menším strkanicím, které se obešly bez vyšších trestů.

V nástupu do třetí části hry se Severočeši snažili strhnout vítězství na svou stranu, i přes oslabení, které hráli hned v 41.minutě. Na počátku 44.minuty jeli dva Opavané na Josefa Révaye, který se jednomu z útočníků vrhl pod nohy, čímž uhasil rodící se požár. V následujících minutách měl gól na holi Kamil Koláček, který však z bezprostřední blízkosti v obou případech neskóroval. Poslední pětiminutovku normální hrací doby zahájila souhra Adamčíka s Tomášem Lhotským, ovšem druhý jmenovaný ještě neuspěl. Za minutu krásně projel obranným pásmem soupeře Šíp, ale dovezl puk až k zadnímu mantinelu. Odtud nabil Jírovi, jenž ztroskotal opět na vynikajícím Žigardym. Jako poslední mohl odvrátit prodloužení aktivní Tomáš Lhotský, kterého nenechal vyniknout Podolka.

V prodloužení měl obrovskou šanci Charousek. Tváří v tvář hostujícímu brankáři pálil nad. Po něm kouzlil Buchal, ale v poslední chvíli jej zastavil jeden z opavských beků. A tak v čase 62:32 dokonal dílo zkázy pro domácí Tomáš Lhotský, který nedal blafákem Podolkovi nárok – 1:2.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Nejlépe jsme sehráli první třetinu. Pak se bohužel projevilo naše laxní zakončení. Za stavu 0:0 nebo 1:1 musí hráči zakončovat mnohem lépe. Opava ve druhé třetině vstřelila branku, která byla v podstatě neregulérní, protože předcházel jasný faul na Davida Hájka. Po té brance jsme se dostali neuvěřitelně z tempa. Po celý zápas jsme si vytvářeli šance, ale soupeř z minima vytěžil maximum."