Derby s Porubou rozlouskl v prodloužení Tichý, vyrovnání Toraxu přišlo sekundu před koncem

• pondělí 19. prosince 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

V předehrávce 29. kola nebylo o dramatické situace nouze. Nejdřív musel po několika minutách hry opustit porubskou bránu gólman Čech, který zamířil za doktorem a později přišlo také zranění Ondřeje Hartmanna. Skoro to vypadalo, že si Opavští jednogólovým rozdílem vybojují po dlouhé době vítězství ve venkovním utkání, přesně sekundu před koncem ale vyrovnal Němec a v prodloužení poté skóroval Josef Tichý, čímž zajistil Porubě vítězství.

29. kolo, pondělí 19. 12. 2016

HC RT TORAX Poruba

3:2p (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Moskal (Kaluža, Seidler), 60. Němec (Kafka, Kaluža), 61. Tichý (Kafka, Zachar) – 36. Galvas (Polok, Vítek), 39. Pavelek (Hartmann, Galvas). Rozhodčí: Kašík – Axman a Novotný. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 785. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Čech (od 12. minuty Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Kaluža – Ballner, Kafka, Piecha, Němec, Vaňěk, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Slováček, Sedlář, Moskal

Šafránek – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tuma – Wolf, Polok, Selinger, Grygar Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Štindl, Hartman

První velké drama přišlo ve 12. minutě utkání, kdy do domácího brankáře Čecha nešťastně najel Jakub Vítek. Porubský gólman po zastavení hry za doprovodu zamířil do útrob stadionu a v bráně jej vystřídal Andreas Kubáň. Krátce poté se Mosler provinil krosčekem, Šafránek zdržováním hry a dvojnásobná přesilovka pro Porubu byla na světě. Netrvalo dlouho a početní výhodu využil Patrik Moskal, který střelou do horní části brány překonal Šafránka a poslal tím domácí celek do vedení.

Opavským však ještě před druhou pauzou pořádně zatrnulo, když kousek od modré práskl do puku Ondřej Slováček, jenž svou ránou rozezvonil kasu hostí. Navýšení se ale nekonalo, naopak se brzy opavská střídačka mohla radovat z branky Davida Galvase, který střelou mezi betony vyrovnal na 1:1. O gól do šatny se postaral Zdeněk Pavelek, který bezchybně zakončil střelou pod horní tyč a zajistil Opavě vedení.

Po začátku třetího dějství přišly ztráty také na opavské straně, když se Ondřeji Hartmannovi po střetu s Josefem Tichým spustila krev a následně byl za pomoci spoluhráčů dopraven za lékařem.

Závěr základní hrací doby přinesl noční můru pro hostující celek. Přesně sekundu před koncem totiž pod horní tyč zakončil Erik Němec a bylo vyrovnáno. Vzhledem ke zklamání Opavy bylo poměrně nepodstatné, že se sekunda poslední periody kvůli obsluze časomíry téměř nespustila a po krátké přestávce následovalo prodloužení. To ale nemělo dlouhého trvání kvůli střele Josefa Tichého, který z hranice kruhu neminul opavskou kasu a dokonal tak obrat zápasu ve prospěch domácího mužstva.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Sice jsme měli po většinu zápasu územní převahu, ale opět nám tam chyběl tlak do branky. I když jsme drželi soupeře pod tlakem, tak jsme dokázali vstřelit pouze jeden gól. Nemohli jsme stále zvýšit na 2:0 a Opava tak z rychlých protiútoků skóre otočila. Hostující mužstvo výborně bránilo a my jsme jen těžko hledali na jejich obranu recept. Sice jsme ve třetí třetině začali špatně, jelikož jsme měli dvě vyloučení, ale poté jsme stáhli hru na tři lajny, čímž jsme si vytvořili větší důraz před brankou. To vyšlo až v poslední sekundě a zápas jsme otočili v prodloužení z přesilovky.

Pavel Hulva (Hokejový klub Opava): odmítl komentář.