Dorost přišel o vítězství v Brně tři minuty před koncem

• pátek 24. listopadu 2006
  • Jaroslav Šindelář, Jiří Filip

O p a v a - Přestože si více než polovinu zápasu opavští dorostenci mohli o bodu jen nechat zdát, nakonec jim byl málo. Domácí Kometa totiž vyhrávala až do 39. minuty 3:0, přesto Slezan dokázal skóre ve třetí třetině otočit, ale nakonec o plný bodový zisk přišel tři minuty před koncem. V prodloužení navíc inkasoval v poslední minutě, a tak si z bláznivého zápasu odváží bod. Na návratu do zápasu má největší zásluhy druhý útok Žalčík, Vítek, Musial, který se podílel na všech brankách Slezanu, čtyři body za gól a tři asistence si připsal Jakub Vítek.

23. kolo, čtvrtek 23. 11. 2006

HC Kometa Brno

5:4p (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)

Branky: 7. Bednář (Popolanský), 16. Komínek (Hemala), 34. Čelechovský, 58. Jarůšek (Komínek, Zemánek), 65. Pláněk (Popolanský) - 39. Žalčík (Vítek, Koryčanský), 40. Musial (Vítek, Žalčík), 54. Musial (Vítek), 56. Vítek (Žalčík, Musial). Rozhodčí: Mech - Held, Kubičík. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 34:45.

Machala (od 32. Alexa) - Hemala, Lysoň, Hradil, Kousalík, Košťák, Pláněk, Kořínek, Hájek - Čelechovský, Šidák, Gregorovič - Novák, Brzobohatý, Mikule - Bednář, Popolanský, Maša - Jarůšek, Zemánek, Komínek.

Polonyi - Michálek, Kukla, Žídek, Koryčanský, Dohnal, Zacpálek - Džemla, Koschatský, Slanina - Žalčík, Vítek, Musial - Fišara, Baďura, Machovič - Měrka, Urban.

Jiří Filip - V první větší šanci zápasu byl Mikule, kterého našel přihrávkou Brzobohatý, ale mířil jen do náručí brankáře. Opava se do šance dostala Vítkem, jeho pokus Machala vyrazil do rohu kluziště. Hned na to měl práci Polonyi při střele Komínka. V přesilové hře to na něj zkoušel také Čelechovský, brankář mu však u tyčky nenechal ani kousek místa. Domácí pak mohli v přesilovce pokračovat i nadále, fauloval Kukla a Brno se při jeho vyloučení dočkalo úvodního gólu. K volnému kotouči se jako první dostal Bednář a v poklidu překonal opavského brankáře – 1:0. Za chvíli mohlo být vyrovnáno, kdyby Machovič, který ujel brněnským zadákům, netrefil pouze tyč. Také Opavští měli v 9. minutě výhodu přesilové hry. Tu sehráli hodně špatně a nedostali se ani do útočného pásma. Vyrovnat ale mohli o chvíli později, když domácí nechali před brankou chvíli volného Vítka, jeho pokus zneškodnil brankář. V 17. minutě podnikli brněnští několik rychlých útoků. Dva z nich ještě opavští obránci stačili ubránit, ale ten třetí už byl gólový. Po akci Hemaly se k puku dostal Komínek a s přehledem zavěsil – 2:0. Do konce třetiny už diváci žádnou další šanci neviděli, po dvaceti minutách byl stav 2:0.

Druhou třetinu začali domácí s výhodou jednoho muže v poli navíc. Ta ale za chvíli vzala za své po faulu Hradila. Při hře 4 na 4 přišla rána z hole Kukly, která šla těsně nad. Brněnský Zemánek měl pak v oslabení dvě šance, ale vždy narazil na připraveného Polonyiho, stejně jako ve 25. minutě Kořínek. Ve vlastní přesilovce pak domácí chybovali, únik Fišary zastavil skvělým zákrokem Machala. Za hákování Fišary byl ale vyloučen Popolanský a chvíli po něm i Kořínek, takže tu rázem byla přesilovka Opavy. Byli to ale Brněnští, kteří mohli zahrozit, kdyby Hemala přesněji přihrál Šidákovi. Trenér Brna dal v dnešním zápase příležitost několika hráčům mladších tříd a od poloviny zápasu došlo i k výměně v brance, kde Machalu nahradil Alexa. V dalších minutách bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Všechno to odstartoval Hradil, po něm na druhé straně mířil nad Machovič, aby si poté své první zákroky připsal Alexa, když čelil dvěma pokusům Musiala a pak i nájezdu Vítka. Všechno to ukončil Čelechovský, který ujel při vlastním oslabení a střelou mezi betony zvýšil na 3:0. V závěru třetiny hráli hosté přesilovou hru. V ní předvedl Alexa sérii dalších skvělých zákroků proti pokusům Žalčíka a Musiala. Následně ale dostal trest za zdržování hry a hosté hráli v pěti proti třem. Domácí nápor soupeře nevydrželi. Po dalším ataku dával do prázdné branky Žalčík – 3:1. A ještě to nebylo ze druhé třetiny vše. Za dalších pár vteřin domácí chybovali, hosté šli ve třech sami na branku a po přihrávce Vítka snížil Musial už na 3:2.

Hned ve 42. minutě mohlo být vyrovnáno, když si Čelechovský nevšimnul za zády postaveného protihráče, který ho připravil o puk, v souboji s Alexou však neuspěl. Čelechovský ale dostal dvě minuty. V přesilovce měli domácí štěstí, že Žalčík nedosáhnul na Alexem vyražený kotouč. Po následném závaru v brankovišti se hosté dožadovali gólu, hlavní rozhodčí rozpažil. Brno to zkoušelo rovněž v přesilové hře. Čelechovský přihrál z otočky Šidákovi, ten mířil jen do gólmana. Opavští šli za vyrovnáním. Na brněnskou branku postupoval Koschatzký, obránce se stihnul vrátit včas a útok překazit. Ten samý hráč byl v 52. minutě v gólové šanci, jeho slabá střela šla mimo. V 54. minutě byl vyloučen Pláněk. A už po 13ti vteřinách přesilovky bylo vyrovnáno. Úspěšným střelcem byl Musial – 3:3. A mohlo být ještě hůř, Musial ale ze dvou metrů tentokrát napálil puk až do ochranné sítě. Jenže nedlouho poté přeci jen přišlo to, co celou třetí třetinu viselo ve vzduchu. V 56. minutě po další sérii šancí otočil skóre Vítek – 3:4. V tu chvíli to s Brnem nevypadalo vůbec dobře. Ale domácí naštěstí nesložili hokejky a necelé dvě minuty před koncem vyrovnal Jarůšek, kterému gólovou přihrávku naservíroval Komínek – 4:4.

Tento stav nakonec, i přes několik dalších slibných šancí Opavy, vydržel až do konce normální hrací doby, takže po krátké přestávce následovalo prodloužení. To začali znovu lépe hosté, když první střelu vyslal na brněnskou branku Vítek. Jeho pokus následovaly šance Lysoně a Nováka a minutu před koncem i gólová střela Pláňka, který z velkého úhlu překonal brankáře Polonyiho a vystřelil Brnu bolusový bod – 5:4

Vlastimil Kočí (trenér HC Kometa Group): „ Výborný nástup, vedli jsme 3:0, ke konci pak docházely trochu síly. Zkoušeli jsme dnes hráče 9. třídy, kteří potřebují získat zkušenosti, celá jedna pětka byla z hráčů 9. třídy, navíc pak i brankář. Všichni hráči odvedli dobrý výkon a vítězství si zasloužili.“

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava): „ Začali jsme dobře, pak jsme nepochopitelně přestali hrát a dostali dvě branky. Ve druhé třetině jsme měli mnoho šancí, které jsme nevyužili, po chybě jsme pak dostali další gól. Ke konci třetiny jsme se dostali zpátky do zápasu využitím přesilovek. Třetí třetina…prostě když se otočí z 0:3 na 4:3, tak by se to mělo udržet, my jsme ale v závěru udělali velkou chybu, po které přišla vyrovnávací branka. Gól v prodloužení, to už je pak loterie.“