Dorostenci po vláčném výkonu prohráli s Vítkovicemi

• sobota 18. února 2006
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Teoretickou šanci na play-off mohli opavští dorostenci přiživit případnou výhrou nad Vítkovicemi. Jenže druhý celek tabulky hráče Slezanu kromě úvodní převahy do ničeho vážnějšího nepustil. Při neúčasti střelce Richarda Blagy se domácí dostávali na dostřel hlavně při přečísleních, avšak mizerné zakončení jim zabránilo uhrát lepší výsledek.

45. kolo, sobota 18. 2. 2006

1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

HC Vítkovice

Branky: 42. Gebauer - 14. Sedmidubský (Valchař, Mlynář), 15. Strapáč (Hlinka), 38. Noga (Strapáč), 40. Seidler (Bartoš), 51. Valchař (Maliník). Rozhodčí: Klimecký - Eremka, Novotný. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 95.

Kučera - Čermák P., Kukla, Žídek, Koryčanský, Plánovský, Dohnal - Gebauer, Kotala, Vítek, Řezáč, Koschatzký, Szewczyk, Baďura, Džemla, Kalina, Halász, Mlýnek.

Taťák - Slavík, Ledvoň, Hrubý, Polášek, Sedlák, Mlynář, Krause - Vrána, Olejník, Palát, Maliník, Sedmidubský, Valchař, Noga, Bartoš, Strapáč, Seidler, Hlinka.

Slezské derby začali aktivněji Opavští, kteří chtěli favorita z Vítkovic překvapit útočným pojetím. První nebezpečnou střelu vyslal na Taťáka Kukla, ale jeho rána těsně minula růžek branky. Ani hosté však nechtěli zůstat pozadu, a tak se pěkné akce střídaly na obou stranách. Před domácím brankovištěm nedostatečně strážený Maliník mířil z první k tyči, Kučera jeho pokus vyrazil mimo. Kdyby bylo v 10. minutě proti Slezanu nařízeno trestně střílení za polozápasnický chvat Čermáka na unikajícího Sedmidubského, nikdo by se nemohl divit, ovšem píšťalka rozhodčího zapískala pouze následný Kučerův zákrok. V další opavské příležitosti namířil Gebauerovu přihrávku Halász opět pouze do brankáře Vítkovic. Úspěšní ze střední vzdálenosti nebyli ani Valchař s Hrubým.

Až ve 14. minutě poslal sudí na trestnou lavici prvního hráče, úvodní přesilovku si zahráli Vítkovičtí. A hned ji využili ke skórování. Po dvou střelách Valchaře z pravého kruhu se z toho levého do třetice už trefil Sedmidubský. O chvíli se hosté radovali podruhé. Strapáč sice puk mezi Kučerovy betony nepropasíroval, ale opavský obránce Dohnal jej v pádu nešťasně do branky přece jen dostal - 0:2. Snížit mohlo duo Mlýnek - Kotala, ale už poněkolikáté při rychlém brejku selhalo. S koncem třetiny vymizel počáteční elán domácích, kteří se poslední dvě minuty nechali zatlačit před vlastní svatyni, a jen díky pozorným zákrokům Kučery neinkasovali potřetí.

Druhé dvě dvacetiminutovky už tolik pohledného vzrušení nenabídly. Hokej se utápěl v nepřesnostech a také snaha Slezanu o vyrovnání slábla. Ve 24. minutě se opět vyznamenal Kučera, když lapil Strapáčův beckhendový blafák. 29. minuta přinesla konečně první přesilovou hru i domácím. Naskytla se jim v ní však jediná šance. Řezáč obral ve středním pásmu o puk Sedmidubského, ujel, dostal se až k blafákovému zakončení, které mu nedovoleně překazil Hrubý. S dvojnásobnou přesilovkou však Opavští naložili prachbídně. To hostům se v početní výhodě dařilo. Další z nich využil bleskově Noga. Čtvrtý hřebíček do rakve zatloukl Seidler. Když si nikdo na domácí obranné modré kotouče nevšímal, uzmul jej a v poklidu zavěsil do Kučerovy sítě.

Alespoň jednou Opava potěšila své příznivce. V 52. minutě ujel všem Gebauer a chladnokrevně zakončil mezi Taťákovy betony. Zdramatizování zápasu však hosté nepřipustili, naopak stále útočili a přidali i pátou branku. Hráči Slezanu dokumentovali svou marnost nejlépe v přesilovkách, když i usazení se v pásmu soupeře pro ně představovalo téměř nadlidský úkol. Favorizované Vítkovice si tak po poklidném výkonu zaslouženě odváží z Opavy oba body.

Vladislav Kincel: "Dneska jsme nebojovali a nehráli v takovém nasazení, jak bychom měli. Místo abychom hráli jednoduše, zbytečně jsme hru komplikovali jak útočném, tak obranném pásmu. Inkasovali jsme góly v přesilovkách a po chybách, dali jsme jen jednu branku, takže výsledek nemohl dopadnou jinak. Doufám, že zbývající zápasy sehrajeme důstojněji."