Dorostenci spadli po úvodních kolech opět na zem

• neděle 09. září 2007
  • Jitka Čechová, Michal Berg

Po dvou vysokých výhrách v úvodních dvou kolech dorostenecké extraligy čekala na opavské dorostence studená sprcha v podobě dvou porážek bez vstřelené branky. V Liberci byli domácí úspěšnější v poměru 5:0 (podrobnosti přineseme později), gólu se Slezan nedočkal ani na ledě Mladé Boleslavi, kde prohrál 0:4. Další dva zápasy čekají dorostence příští víkend, kdy doma hostí Litvínov a Ústí nad Labem.

4. kolo, sobota 8. 9. 2007

BK Mladá Boleslav

4:0 (1:0,1:0, 2:0)

b>Branky a nahrávky: 9. Soukup (Sochor), 22. Jiránek (Sochor), 57. Škorík, 59. Lenc (Protivný). Vyloučení: 9:13, Rys - Dohnal, Chvostek 5 minut + trest do konec utkání za nesport. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Klimíček – Švaříček, Soukup, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Mozík, Arazim – Rys, Protivný, Lenc – Kadaně, Jiránek, Sochor – Hájek, Belay, Škorík – Musil

Orčík – Faksa, Lebeda, Roupec, Kysela, Zacpálek, Chvostek, Žídek, Dohnal – Fišara, Vaněk, Baďura – Novák, Mach, Chvostek – Vítek, Trčka, Džemla – Koschatzký

První tříminutovka patřila bez debat Opavským. Domácí tým působil zataženým, nerozkoukaným dojmem, a tak se nebylo co divit, že se toho hosté snaží využít. Hned po vhození úvodní buly měl šanci vstřelit jeden z nejrychlejších gólů opavský Vítek, ale zazvonila jen branková konstrukce. Stejnou příležitost dostal jen o několik sekund později jeho kolega Džemla, ale puk se rovněž odrazil jen od horní tyčky. Neuvěřitelná smůla a navíc vyloučení hosty nejspíš trochu srazila do kolen a Mladoboleslavští se tak konečně dostali do hry. Důkazem toho je, když nepřítomnosti jednoho z Opavských využil domácí obránce Soukup a střelil první branku utkání. Hra rázem dostala pořádný náboj. Hosté měli hned několik slušných šancí na vyrovnání, ale většinu z nich zlikvidovala boleslavská obrana nebo pozorný brankář Klimíček. Naopak zvýšit náskok mohl jen několik vteřin před zazněním sirény Rys. Zdálo se, že kotouč je už v brance, ale skoro jako nějakým zázrakem jej Orčík v poslední chvíli chytil do lapačky.

O dost lépe vkročil domácí tým do třetiny druhé. Hned na jejím začátku našel Sochor úplně volného Jiránka, který puk už jen doklepl do brány. Hosté nicméně ale ještě nic nevzdávali a hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou, stejně tak šance byly vyrovnané. Domácí si pak svou o dost výhodnější situaci zkomplikovali sami, když šli v krátkém sledu hned nadvakrát do tří po naprosto zbytečných faulech. Naštěstí pro ně ale ani jednu z přesilových her nedokázali Opavští využít. Ti se o většinu svých šancí častokrát připravili sami, když špatně střídali nebo se dostávali do ofsajdů.

Závěrečná třetina přinesla rozhodně více úrazů než branek. Svou šanci ve hře pěti proti třem¨dostala také Mladá Boleslav. 90 sekund ale nedokázali domácí využít, přestože se dostali hned do několika slibně vypadajících situací. To už se ale projevovalo napětí, které provázelo celý zápas. Dva hráči, domácí Rys a hostující Dohnal, odešli za nesportovní chování o víc než pět minut dříve do sprch. Jen pár vteřin na to si pak šel nedobrovolně odpočinout také opavský Vaněk. A díky němu domácí poprvé využili jednu z mnoha přesilovek, kterou jim dnes jejich soupeř nabídl! Škorík to zvládl úplně sám, když přešel přes dva obránce a zakončil pod horní tyč. O vzteku a pocitu marnosti nemůže být ze strany Opavských pochyb. Trest do konce utkání dostal pár minut před koncem Chvostek. Náhradu za zmasakrování jednoho z domácích si ale Boleslavští vybrali. V 59. minutě se „pomstil“ Lenc střelou do odkryté brány.