Dorostenci vezou tři body z ledu Sarezy Ostrava

• pátek 07. prosince 2007
  • Lukáš Bajgar

Páteční sedmadvacáté kolo dorostenecké extraligy měl dle tabulkového umístění poslední Sarezy a o jedenáct příček výše umístěného Slezanu Opava slibovat jednoznačné vítězství hostí. Ale obraz hry tomu rozhodně nenapovídal a každý, kdo nebyl utkání přítomen, mohl jen litovat. Velice dramatické, pohledné a ve svižném tempu hrané utkání v mnohém překonávalo atraktivitou utkání starších věkových kategorií. Ostrava se dostala do vedení na začátku šestnácté minuty, Štefan Šimkovič využil zmatků před bránou hostujícího Orčíka. Jenže tři minuty nato již byla na koni Opava – Patrik Džemla nejdříve snížil, aby minutu po něm David Roupec strhl vedení na svou stranu.. V polovině mače ostravští hráči Jakubem Voznicou srovnali krok, jenže o třech bodech pro Slezan rozhodl ve 35. minutě Dominik Piskoř střelou nad betou domácího Kubáně.

27. kolo, pátek 7. 12. 2007

HC Sareza Ostrava

2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Šimkovič (Vidlák), 30. Voznica (Richter, Krupa) – 18. Džemla (Vítek), 19. Roupec (Piskoř), 35. Piskoř (Kysela, Roupec). Rozhodčí: Jeřábek J. – Jeřábek A., Smejkal. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Kubáň – Večeřa, Paleček, Vojtek, Parma, Kupčík, Klimíček, Spusta, Čahoj – Kameníček, Šimkovič, Voznica, Kofroň, Miczek, Pastrňák, Krupa, Blažej, Vidlák, Bystroň, Chaloupka, Richter

Orčík – Faksa, Roupec, Kysela, Chvostek, Žídek, Dohnal – Piskoř, Wittek, Novák P., Vítek, Mach, Džemla, Koschatský, Kinkor, Baďura

Začátek zápasu tahala za silnější konec provazu jednoznačně Sareza a byli to její hráči, kteří mohli brzy otevřít účet zápasu. Ve 4. minutě po ráně Vojtka nedokázal odražený kotouč do prázdné brány zasunout Krupa. Chvíli nato zase Šimkovič z mezikruží přepálil opavskou klec. Opavští hráči se dostali ke slovu až v 10. minutě, Baďura se vytrhl ze sevření osobních obránců, povstal tváří v tvář Kubáni a i přes technické finesy s pukem na holi selhal. Ihned po něm, v přesilové hře, Novák oprášil betony domácího kasaře a kapitán Slezanu Dohnal nechal vyniknout lapačku. V 16. minutě zápasu se před Orčíkem v bráně hostí vytvořila klasická pumelenice borců obou celků, ze které vytěžil Štefan Šimkovič úvodní trefu zápasu. Jenže hosté zareagovali velice rychle a velice účinně: Patrik Džemla zakončil pohlednou akci na jeden dotek zasunutím kotouče za bezmocného Kubáně a necelou minutu a půl poté zásluhou jedovaté rány Davida Roupce nad vyrážečku vedli Opavští 2:1.

Druhá třetina přinesla snad nejvíce hokejové krásy, i když zápas byl celý odehrán v nadprůměrném tempu a s maximálním nasazením, což potvrdil nejeden divák či rodič v publiku. Na Krupův pokus z rohu kluziště do betonu Orčíka zareagoval hostující Piskoř , jenž zpracoval milimetrový pas a forhendovou střelou zápěstím taktak kasu minul. A i když si domácí zahráli téměř dvě minuty ve dvojnásobném přečíslení, z vyrovnávací trefy se radovali až při hře pěti proti pěti. Jakub Voznica zakončoval stylem „řekni si kam“, neboť Orčík zlikvidoval dva střelecké pokusy a na gólový touš neměl již jak zareagovat. Vyrovnávací branka více navnadila Opavu, Kubáň pokryl ramenem Novákův pokus, a především za zákrok proti duu Koschatzký – Vítek zaslouží pochvalu. Ve 35. minutě přesto padla, jak se později ukázalo, vítězná trefa Slezanu - Dominik Piskoř unikl po levé straně kluziště a bekhendovou střelou překonal domácího kasaře – 2:3. V závěru prostřední části si Sareza opět okusila dvojnásobnou přesilu a opět z ní branku nevytěžila.

A i když se v poslední části střelci ani jednoho z týmů neprosadili, hrálo se neustále nahoru dolů, kdy se oba mančafty střídaly v pasážích, kdy měl navrch právě jeden z nich. Čtyřiačtyřicátá minuta přinesla individuální akci domácího Bystroně, jenže lišácky prošel přes dva bránící hráče, ale zakončení ke gólu nevedlo. Na druhém pólu kluziště stál Džemla asi dva metry od půlkruhu, ale kotouč poslal mimo vymezený prostor. Tak jako Blažej zase před opavskou svatyní. A když se v závěru neprosadili ani ostravští dotírající Vidlák a Blažej, či dalekonosným pokusem hostující Wittek, zvítězil dorost Slezanu Opava nad Sarezou Ostrava těsně 3:2.