Dorostenci ztratili v závěru oba body

• pondělí 30. ledna 2006
  • Jaroslav Šindelář, Vladimír Vronka

Souboj na ostří nože se dal očekávat na ledě porubského Zimního stadionu, kde proti domácím dorostencům Sarezy nastoupili dorostenci Slezanu Opava. Rozdíl mezi oběma soupeři byl čtyřbodový a opavští se nacházeli dvě příčky za Ostravou. Výsledek utkání mohl naznačit jakým směrem se bude ubírat boj o elitní osmičku. Do utkání vstoupili lépe hosté a již ve 2. minutě se ujali vedení. Sareza však dokázala v 9. minutě vyrovnat. Prostřední část patřila gólově opavským, kteří se v ní trefili dvakrát a po druhé třetině vedli 3:1, ale ve třetí třetině dovolili Sareze třikrát skórovat, přičemž vítězný gól padl osm sekund před koncem. Slezan odjíždí z Ostravy s prázdnou. K bodům Slezanu nepomohly ani dvě branky Jana Kotaly.

41. kolo, pondělí 30. 1. 2006

HC VOKD Poruba

4:3 (1:1,0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Hlinka (Zapletal, Vajda), 42. Richter (Vajda), 57. Barčák (Šiška), 60. Ferenc (Jelšík, Mikula) - 2. Kotala (Čermák), 32. Kotala (Vítek), 37. Plánovský (Řezáč). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Tuizal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 80. Střely na branku: 32:29.

Gleich - Šiška, Lazecký, Zapletal, Rusek, Parma, Pindur - Hlinka, Uherek, Jelšík, Barčák, Smondek, Richter, Ferenc, Vajda, Mikula, Janda

Kučera - Čermák, Kukla, Plánovský, Gulda, Dohnal, Mrkva - Koryčanský, Gebauer, Kotala, Vítek, Řezáč, Szewczyk, Džemla, Blaga, Halász, Mlýnek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se již velmi brzy ujali vedení. Běžela druhá minuta, když se ke střele odhodlal Čermák, jeho ránu ostravský Gleich vyrazit před sebe, kde se puku zmocnil Jan Kotala a poslal puk tam, kam si přál. Hra se poté odehrávala převážně ve středním pásmu a oba gólmani ostravský Gleich i opavský Kučera museli čelit jen ranám od modré čáry. První šancí Sarezy, která zaváněla gólem předvedla dvojice Barčák, Janda, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat Kučeru ani z dorážky. Sareza v té době hrála přesilovku 5 na 3 a dokázala ji využít. Sekundu před vypršením prvního trestu tečoval Michal Hlinka Zapletalovu střelu za záda bezmocného Kučery. Domácí byli chvíli na koni, ale Janda nedokázal své šance využít. Na druhé straně ukázal ve 14.minutě rychlou lapačku Gleich, když dokázal lapit střelu Gebauera, která měla namířeno do horního růžku brány. Pak se oba týmy snažili usadit v útočném pásmu, ale špatné přihrávky tuto snahu zmařily. První třetina skončila 1:1.

Do druhé části vstoupili oba týmy opatrně s cílem neudělat chybu. Prvním ohrožením brány byl ve 25. minutě únik ostravských Mikuly s Ferencem, s jehož střelou si dokázal Kučera poradit. O minutu později se ke střele dostal po pěkné kombinaci Barčák, ale Kučera byl opět na místě. Na druhé straně to byla dvojice Vítek, Džemla, která ohrozila Gleich, ale ani ten nechtěl připustit změnu skóre. Neuběhla ani minuta a úplně osamocený se dva metry před bránou objevil Blaga, ale jeho pokus končí jen v ochranné síti. V čase 29:50 se mělo skóre měnit ve prospěch ostravských, jejichž radost uťal brankový rozhodčí, který nerozsvítil červené světlo. Slova se tedy ujali hosté, když se před Gleicha dostal Kotala a ostravského gólmana prostřelil. Ostravští chtěli vyrovnat, ale pokus Uherka z křídla dokázal Kučera dostat mimo tři tyče. Do dvougólového vedení se opavští dostali ve 37. minutě, kdy v přesilové hře napřáhl Jan Plánovský a prostřelil vše co mu stalo v cestě. Sareza byla chvíli dole, ale do hry ji mohlo dostat vyloučení Kukly minutu před koncem prostřední části. Ale Sareza nedokázala nabízenou možnost využít. Do kabin tedy šli spokojenější opavští, kteří vedli 3:1.

Sareza vtrhla na led ve třetí třetině jako uragán a její aktivita byla odměněna po minutě a dvaceti sekundách, kdy dokázal Kučera vyrazit střelu Vajdy, ale Karel Richter dokázal do kotouče včas šťouchnout a dostat puk za opavského gólmana. Sareze narostla křídla. Jelšíkovu střelu Kučera vyrazil před volného Barčáka, ten se své šance zalekl a poslal puk opět do opavského gólmana. Kučera si připsal další skvělý zákrok ve 44. minutě, kdy se vytáhl na střelu Richtera. Sareza se stále více tlačila do útoku, a toho opavští využívali k rychlým protiútokům po jednom z nich netrefil po skvělé přihrávce Mlýnka prázdnou bránu Blaga. Sareza dál útočila, ale Vajda ze svého dravého průniku gól nedal, podobně dopadli také Ferenc či Mikula. Pak si asi opavští uvědomili, že bránit výsledek není nejvhodnějším řešením a dali o sobě pořadně vědět. Nejprve propustil Gleich ránu od modré mezi betony, ale dokázal ji zpomalit, kotouč si to však směřoval směrem branková čára, ale Uherek se k němu dostal jako první a odpálil jej do bezpečí. Opavští vystřídali a pětice Halász, Řezáč, Kukla, Plánovský, Szewczyk pálila jako u Verdunu jednu ránu za druhou, ale většina z nich minula Gleichovu bránu a zbytek dokázal ostravský gólman vyrazit mimo tři tyče. Hra se poté trochu uklidnila, což změnila až 57. minuta to dokázal z křídla vypálit Jan Barčák, který vyslal nechytatelnou bombu nad Kučerovu lapačku. Sareza chtěla strhnout vítězství na svou stranu a uzavřela opavské v obranném pásmu. V závěru zápasu doplatila Opava na nedisciplinovanost. Nejprve si za úmyslné posunutí brány šel sednout Gulda, což se stalo v čase 57:24, aby jej o minutu později následoval Čermák za napadení. Sareza stříla v přesilovce 5 na 3 mimo Kučerovu bránu. Po návratu Guldy na led se domácí nemohli dostat do útočného pásma, a když se již všichni chystali do šaten vyslal Jelšík přihrávku středním pásmem na rozjetého Víta Ference, který osm sekund před koncem utkání trefil přesně nad lapačku do horního růžku opavské brány. Na odpověď již nezbyl opavským žádný čas a proto Sareza zvítězila nad Slezanem v dramatickém utkání 4:3.