Drtiči rozdrceni, Slezan veze tři body!

• sobota 25. září 2010

Naši hokejisté hokejové veřejnosti opět ukázali, že se s nimi letos musí počítat! Výbornou formu Suchánkových svěřenců dnes odnesl favorit z Hodonína. Opava vyhrála všechny tři periody a odvezla si z ledu Drtičů výsledek 3:6 v její prospěch. V tabulce se tak slezský tým nyní pohybuje ve společnosti těch nejlepších mužstev.

6. kolo, sobota 25. 9. 2010

SHK Hodonín

3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Jurásek (Peš), 30. Jurásek (Vaškovič), 50. Salajka (Špok) - 12. Kocián, 16. Tichý (Grofek), 25. Polok, 28. Wolf (Suchánek, Tichý), 43. Chalupa (Herman, Kukol), 48. Měch (Suchánek).

Šurý (26. Tuček) – Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa – Peš, Jurásek, Kuba – Hoza, Tomášek, Špok – Vaškovič, Korotvička, Rehuš – Zelinka, Průdek, Penák.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa - Suchánek, Wolf.

Utkání začlo poněkud vlažnějším tempem. Týmy hrály uspořádanou hru, avšak chyběly střelecké příležitosti. Ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici hodonínský Tomášek a Slezané hráli svou první přesilovku v zápase. Paradoxně to však byli domácí, kdo ve vlastním oslabení otevřel skóre. Rozjetý Zdeněk Jurásek vypálil od modré a Iláš neměl šanci. V sedmé minutě se už však opavský gólman vytáhnul, když zlikvidoval nebezpečnou střelu zápěstím, jejímž autorem byl Korotvička. V těchto chvílích měli Drtiči herní převahu a pálili na branku soupeře jeden nebezpečný pokus za druhým. Do hry však zasáhla série vyloučení. Domácí hráli dokonce chvíli i přesilovku pěti mužů proti třem, nicméně Iláš v bráně Slezanu úmornému tlaku odolával. Neproduktivita Drtičů si tak vyžádala trest. Nedůslednost domácí obrany využil ve vlastním oslabení k brejku Ivo Kocián a střelou pod horní pravou tyč srovnal na 1:1. I po inkasované brance neustávala aktivní hra domácích, Opava se navíc opět musela bránit ve čtyřech. V patnácté minutě pálil od mantinelu nebezpečně Salajka, David Iláš však střelu na poslední chvíli dokázal vyrazit. O minutu později bylo na hostující střídačce veselo. Grofek našel zpoza brány Josefa Tichého a ten už pak s přehledem poslal kotouč za záda brankáře Šurého. Slezan tak vedl a opět se musel spíše bránit. Krátce před první sirénou byli v jeden čas vyloučeni dokonce dva opavští hráči a bylo tak jasné, že na svěřence kouče Suchánka tak po přestávce nečeká žádné leháro.

Druhá dvacetiminutovka tedy začala mírně zkrácenou, avšak stále dostatečně dlouhou dvojnásobnou početní výhodou domácích. Dvakrát vypálil nebezpečně Beňa, první rána prosvištěla kolem tyče až do mantinelu, tu druhou musel obratně zlikvidovat betony Iláš. Když už se hodonínská přesilovka zdála být u konce, přišel pro Slezan další trest. Za katr putoval Kocián a domácí tak mohli i nadále z vesela kombinovat před hostující svatyní. Velké šance však spálili Rehuš i Vaškovič, Iláš v tu dobu skutečně čaroval. Po dlouhých chvílích odehraných v oslabení si Slezané konečně zahráli také v plném počtu a hned z toho byla branka v síti Hodonína. Ve dvacáté páté minutě nahodil Tomáš Polok líný kotouč vzduchem a ten roztržitému Šurému propadl až do brány! O dvě minuty později se skvěle uvolnil Jurásek, avšak ani nadvakrát Iláše nepřekonal, byť k tomu měl velmi blízko, ne-li blizoučko. Nedáš, dostaneš. Ve dvacáté osmé minutě zaspala domácí obrana a Petr Wolf pelášil osamocen na Tučka, který vystřídal zklamaného Šurého. Wolf si obhodil puk a zápěstím zavěsil k tyči. Slezané tedy vedli už o tři branky a s domácími to v tu dobu vypadalo opravdu zle. Jenže o dvě minuty Drtiči dokázali snížit. V době, kdy trvala další dvojnásobná početní výhoda domácích už Iláš kapituloval. Vaškovič našel Zdenka Juráska, který z bezprostřední blízkosti nedal Ilášovi sebemenší šanci. Další a další vyloučení kosila opavský Slezan, nicméně následná přesilovka Hodonína zůstala bez využití. Za zmínku stojí pokus Salajky, jehož střelu však výtečně zlikvidoval Iláš. Následovala pasáž, ve které se opět jen vylučovalo a to na obou stranách. Nic podstatného se již nestalo, krátce před koncem dvacetiminutovky ještě vyzkoušeli pozornost Iláše také Rehuš s Tomáškem, nicméně Iláš byl suverénní a drželi nadále opavské dvoubrankové vedení.

Hned z kraje posledního dějství dostala Opava k dispozici přesilovku, kterou úspěšně ukončil Petr Chalupa. Ten nejprve Tučkovi naznačil střelu, vyčkal si na jeho reakci a následně poslal kotouč do odkryté klece. Následujících pět minut se nedělo krome tradičních vylučovacích hodů nic zajímavého. Ve čtyřicáté osmé minutě se ovšem opět měnil stav. Z brejku vypálil Suchánek, jehož pokus Tuček vyrazil před sebe, zde však stál nehlídaný kanonýr Slezanu Tomáš Měch a neměl problém zakončit. O dvě minuty později přišla hodonínská odpověď. Po vyhraném buly propálil Josef Salajka vše, co mu stálo v cestě. Tříbrankové vedení Opavy však bylo více než luxusní. V padesáté třetí minutě pálil nebezpečně Peš, ovšem v obrovské šanci nechal opět vyniknout výtečného kouzelnického učně Davida Iláše! Více šancí už si domácí nevytvořili, zatímco na hostující straně ještě zahrozil Wolf, skóre už se však neměnilo.

Opava si tak z ledu Drtičů odvezla všechny tři body, když v utkání plném přesilovek domácích zkrátka postrestala chyby v obraně Hodonína a darovala soupeři lekci z produktivity. Výtečným výkonem se prezentoval gólman Iláš.

Zdeněk Ševela (trenér Hodonína): Zápas se mi hodnotí hodně těžko, všichni ten výkon viděli. Tolik přesilovek, tři dokonce 5 na 3, to když kluci nedají tak nemůžeme vyhrávat. Navíc pak sami vlastní nedisciplinovaností, protože takový rozhodčí už tady snad nikdy pískat nebude, si necháme dát tři desítky a rozbijeme celý mančaft. Musíme si přiznat, že jsme dole a víc už asi ani být nemůžeme a cesta zpátky nahoru bude velice těžká. Já doufám, že se chytneme v úterý v derby. Kluci se musí dát do kupy, asi přehážeme lajny a v Břeclavi se uvidí, jestli se odrazíme. Já věřím, že toho jsme schopni.

Karel Suchánek (trenér Opavy): Co mám k tomu utkání říct? Zápas se hrál od prvních minut v režii rozhodčího Čecha. První dvě třetiny jsme měli šestnáct vyloučených třikrát hrál Hodonín pět na tři. Domácí si asi chtěli pořádně nacvičit přesilovky. Náš tým podal výborný a bojovný výkon, který byl základem našeho úspěchu a zaslouženě si odvážíme tři body.