Druhá pětka se postarala o fantastickou výhru v Berouně

• středa 22. září 2004
  • Jaroslav Šindelář, Viktor Burkert

O p a v a - Ač odepisován po zápase s Olomoucí se Slezan za dva dny dokázal dokonale zvednout a na ledě aspiranta na postup do extraligy dokázal zvítězit 4:2! Trenéři se nebáli postavit do brány mladíka Žigardyho a ten se jim svými zákroky báječně odměnil. První gól inkasoval až ve 38. minutě, když na 3:1 snižovali domácí v přesilovce. Do té doby vládla na ledě Opava a zvláště díky druhé formaci držela nadějný stav. Když však veterán Ščerban v 52. minutě snížil na 2:3, vypadalo na zvrat. To by tu ale nemohl být Daniel Boháč, který svým druhým gólem rozhodl, že si Slezan odváží z Berouna všechny tři body.

6. kolo, středa 22. 9. 2004

HC Berounští Medvědi

2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 38. Horčička (Veber, Slížek), 52. Ščerban (Slížek, Eiselt) - 30. Boháč (Zbořil, Bartoň) 6. Suchánek (L.Lhotský), 33. Adamčík (Boháč), 57. Boháč (Suchánek). Rozhodčí: Ondřej - Havlín, Kureš. Vyloučení: 10:9, navíc Vaněček a Veber 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 1100. Střely na branku: 30:22.

Kopřiva - Černý, Vaněček, Ščerban, Braniš, Sláma, Veber, Holub, Ovčačík - Besser, Borovanský, Kukla - Tvrzník, Eiselt, Křesťan - Horčička, Slížek, Novotný - Havel, Pabiška, Jech

Žigárdy - Kramný, Machálek, Bartoň, Procházka, Přibyla, Vnenk - T. Lhotský, Harazim, Rozum - Kříž, Boháč, Adamčík -Hebar, Zbořil, Suchánek - Kašík, L. Lhotský.

Studenou sprchu divákům a hlavně hráčům přichystali hokejisté Slezanu Opava, kteří v rámci šestého kola první ligy zavítali na led Berounských Medvědů a odvezli si odtud tři body za vítězství 4:2. Zápas sice začali aktivněji Středočeši, jenže byli to hosté, kteří se po hrubce obrany Medvědů dostali do vedení. V šesté minutě nechali berounští obránci před brankou úplně volného Luďka Lhotského, který nadvakrát Kopřivu nepřekonal, ale dorážející Kamil Suchánek už ano - 0:1. Zaskočení hráči Berouna se dlouho nemohli vzpamatovat a překonat dobře hrající obranu Opavy. Podařilo se jim to až v 11. minutě, kdy to chytře zpoza branky zkoušel kapitán Eiselt a nevyužity zůstaly i šance Bessera, Vebera a v samotném závěru první třetiny i dvě rány Ctirada Ovčačíka a jedna Lukáše Pabišky.

V úvodu druhé části nastoupili na led opět aktivněji Medvědi. Ve 24. minutě si tlak v útočném pásmu vytvořila trojice mladíčků Besser - Kukla - Borovanský, leč neúspěšně. Zákonitě tak přišla křeč, která gradovala v přesilové hře při vyloučení Lukáše Vnenka, kdy si Beroun nevytvořil prakticky žádnou šanci. V polovině zápasu se po dvou velmi přísných vyloučeních dostali opavští ke 44 vteřin trvající dvojnásobné přesilovce, kterou dokázali pěknou a rychlou akcí na jeden dotek Danielem Boháčem využít - 0:2. V pokračující početní výhodě pak mohl vsítit třetí gól Tomáš Zbořil, gólman Kopřiva však vytáhl jeden ze svých parádních zákroků betonem. Třetí branka tak přišla až o chvíli později. Za berounskou klecí chyboval Bořek Sláma, puk před branku předložil hrdina večera Daniel Boháč a za Kopřivova záda přesně mířil exjihlavský Dušan Adamčík - 0:3. V tuto chvíli by si na Medvědy vsadil málokdo, ti však nerezignovali a dokázali ještě alespoň snížit. Ve 36. minutě se jim naskytla příležitost přesilovky pěti proti třem, kterou sice díky famózním zákrokům brankáře Žigárdyho nevyužili, ale následnou přesilu jednoho hráče v poli už zakončil pěknou tečí Veberovy rány Petr Horčička - 1:3.

Ve třetí třetině berounští začali mocným náporem a snažili se vsítit kontaktní gól. To se jim však dlouho nedařilo a to i přesto, že puk několikrát poskakoval po brankové čáře za již překonaným brankářem. Až v 52. minutě ideálně nabil kladenský Michal Havel na modrou čáru Bedřichu Ščerbanovi, který nechytatelnou dělovkou snížil na 3:2. Mocně povzbuzující publikum pak berounské hráče hnalo za vyrovnáním, jejich snažení však zbrzdil rozhodčí Ondřej, který nepochopitelně začal kouskovat hru a poslal dokonce domácí do téměř dvouminutového dvojnásobného oslabení. V něm se Opava nemohla dlouho prosadit, podařilo se jí to až v samotném závěru početní výhody, gól však nebyl správně uznán kvůli posunuté brance. Beroun se po této "klinické smrti" nadechoval k závěrečnému náporu. Ve velké šanci se ocitl Horčička s Novotným, tomu však jeden z obránců hostí podržel hokejku a berounský hráč tak nemohl zakončit. V 57. minutě však přišla další hrubka Středočechů, tentokrát obránce Braniše, který netrefil odražený puk a dvojice Suchánek - Boháč si se situací veděla rady - 2:4. Tato přesná trefa definitivně zlomila odpor Berouna a znamenala definitivu k velmi překvapivému vítězství Opavy.

Karel Suchánek (Opava): "Po domácí prohře s Olomoucí jsme byli psychicky dole, takže jsme chtěli tu chybu v soutěži napravit hned v Berouně, což se nám naštěstí podařilo. Domácí mají stabilizovaný tým a o to víc jsme rádi, že se nám podařilo využívat šance, hráli jsme dobře ve středním pásmu a za stavu 3:0 jsme měli už zápas pod kontrolou. Pak ale rozhodčí začal zápas kouskovat, naštěstí jsme na branky domácích v přesilovkách dokázali odpovědět, a to nám ještě sudí neuznal gól Kašíka, údajně do posunuté branky. V závěru už byli domácí hodně nervózní, byly tam emoce, takže se nám podařilo výsledek udržet. Žigárdy chytal svůj druhý zápas v této soutěži a potvrdil, co jsme viděli už v přípravě, že roste ve skvělého gólmana. Jsme rádi, že hozenou rukavici chytil a že máme dva vyrovnané brankáře."

Otakar Vejvoda (Beroun): "Začali jsme finišovat příliš pozdě. Utkání jsme rozehráli dobře, měli jsme několik šancí, ale z první akce hostí jsme inkasovali branku a to poznamenalo jeho další vývoj. Definitivní zlom přišel za stavu 3:2, kdy jsme ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení, pak jsme mohli vyrovnat, ale našemu hráči držel v jasné šanci soupeř hokejku a z protiútoku jsme dostali po chybě obránce čtvrtý gól. K výkonu rozhodčích se raději nebudu vyjadřovat."