26. kolo, úterý 27. 11. 2007

HC Vítkovice

5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Palát (Szturc), 17. Szturc (Šedivý), 24. Šedivý (Strapáč), 29. Vrána (Palát), 39. Šedivý (Szturc, Hartmann). Rozhodčí: Šír - Štěpán, Novotný. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 43:25.

Taťák - Hartmann, Sedlák, Mlynář, Polášek, Hrubý, Slavík, Krause - Szturc, Strapáč, Šedivý - Noga, Bursík, Galajda - Bartoš V., Vrána, Palát - Seidler.

Trenčan (29. Vašut) - Plachký, Vitásek, Plánovský, Tichý, Kukla, Koryčanský, Gulda, Dohnal - Blaga, Chalupa, Čermák - Wolf, Vítek, Grofek - Tošenovjan, Mlýnek, Šafár - Musiál, Křesťan, Džemla.

Po několika úvodních minutách, v nichž se staří známí ze sezón minulých opět postavili proti sobě, nabídl sudí Šír oběma stranám po jedné přesilové hře. Ani jeden tým však tuto možnost nevyužil. Ve 12. minutě se do velké šance dostal Šedivý, ale žabka letící na něj od Szturce neměla tu správnou výšku - gólman Trenčan v bráně Opavy si proto mohl oddechnout. O dvě minuty později zahrozil v dalším oslabení na druhé straně Michal Tošenovjan, Taťák ale včas zakročil. Poté vítkovičtí zařadili vyšší rychlostní stupeň a Opava začala lapat po dechu. Ještě při témže vyloučení našel Szturc v přesilové hře mezi kruhy volného Paláta a tan ranou z první otevřel skóre. O minutu později si z hostující obrany udělal dobrý den opět Szturc, nechal si kolem sebe projet padajícího beka, avšak poté zamířil pouze do Trenčanovy výstroje. Několik desítek vteřin poté ovšem vítkovický útočník složil reparát - kousek před brankovištěm zůstal ležet nikým nepokrytý kotouč a Roman Szturc jej pohodlně doklepl do opavské sítě - 2:0. A to nemuselo být v první třetině vše, bohužel pro domácí ale Palát ve vlastním oslabení rozezněl pouze tyčku opavské svatyně a další šance domácích se již neujaly.

Při chuti však byl modrobílý tým i nadále. V úvodu prostřední části vítkovičtí aktivně ubránili přesilovou hru Opavy a jakmile byli v plném počtu, vydali se na zteč. Kotouč se po akci vítkovického mužstva zastavil až v opavské síti a ležící Trenčan tak byl ve 24. minutě překonán potřetí. Autorem branky byl Ondrej Šedivý. Poté se do jedné z mála šancí probili opět i hosté, ale Džemla pouze vyprášil Taťákův připravený beton. Ve 29. minutě předvedla pěkný, rychlý a hlavně úspěšný útok i třetí řada Vítkovic - po Palátově přihrávce se s kotoučem příliš nemazlil Vrána a vyhnal čtvrtou vítkovickou trefou Trenčana z branky. Vítkovické manévry pokračovaly dále. Ve 30. minutě chytře hledal zpětnou přihrávkou zpoza branky Szturc Strapáče, ten ale netrefil mezeru vedle chrániče překvapeného opavského náhradníka Vašuta. Jednu z mála chyb v obranné činnosti vyrobili vítkovičtí ve 35. minutě, kdy se na chvíli za beky dostal Musiál, ale i jeho pokus zastavil dnes stoprocentní gólman Taťák. Tato "provokace" byla však brzy potrestána. Na počátku 39. minuty sebral vyražený kotouč před Vašutem Šedivý a pohotově jej zavěsil pod víko - 5:0.

Utkání bylo touto trefou rozhodnuto a v poslední části to bylo vidět i na obrazu hry. Vítkovičtí si svůj náskok bez větších problémů hlídali a při vhodné příležitosti motali hlavu obraně hostů. Takováto střídání předváděl hlavně vítkovický první útok, nicméně Szturc se Strapáčem a Palátem při mnoha příležitostech rozebírali obranu hostů "do posledního šroubku" a moment pro finální střelu prováhali. Hosté byli v závěru naopak prakticky bezzubí a gólman Taťák ve vítkovické kleci často trávil dlouhé minuty bez kontaktu s kotoučem. Naposledy jej hosté vážně hosté prověřili v 54. minutě, ale po krátkém závaru se neprosadili Vítek ani Tošenovjan. Taťák si tak mohl připsat první letošní domácí vychytanou nulu, celý vítkovický tým pak poklidné vítězství 5:0.